Pozor na nebezpečnú kozmetiku: Zoznam je dlhý, sú v ňom dezodoranty známych značiek či kondicionér alebo populárne tužidlo

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR upozorňuje opäť na viacero nebezpečných kozmetických výrobkov.

12.07.2023 07:15
kozmetika, nebezpečenstvo, nebezpečná... Foto:
Na trhu sa objavuje aj kozmetika, ktorá obsahuje látky nevyhovujúce, alebo priam nebezpečné pre pleť a telo.
debata

Do systému Safety Gate Rapex (systém EÚ na rýchlu výmenu informácií o nebezpečných nepotravinových výrobkoch) ich nahlásili kontrolné orgány vo Švédku a Taliansku. Informoval o tom Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky (ÚVZ SR).

Ide o produkty, ktoré obsahujú zakázanú látku Butylphenyl Methylpropional. Sú medzi nimi tekuté mydlo na intímnu hygienu značky Dermomed, kondicionér na vlasy Franck Provost Paris – Expert Lissage, sprchovací gél značky Dermomed, výrobok na ochranu pred slnečným žiarením značky Bilboa, toaletná voda pre ženy značiek Naturmais, Code a Fragluxe i toaletná voda značky Fragluxe.

tréning, žena, ženy, telocvičňa Čítajte viac Zdravý životný štýl a prevencia! Berte ich vážne, môžete sa vyhnúť vážnym diagnózam

Do zoznamu sa dostal tiež kondicionér na vlasy značky Sunsilk, sprejový dezodorant Adidas – Control ultra protection, toaletná voda Fair Fight, parfumovaná voda OMD! A heavenly Perfume, sprejový dezodorant Borotalco – invisible fresh, parfumovaná voda Angelina, sprejové dezodoranty Malizia profu mod' intesa či parfumovaná voda Sexxy – shoo. Zakázaná látka sa má nachádzať tiež v parfumovanej vode Wealth, parfume Pure Temptation, penovom tužidle na vlasy Fiber Flex značky Schwarzkopf, kozmetickej súprave Eau my din či sprejovom dezodorante Dermomed deodorante.

starnutie Čítajte viac Možno ste jedným z tých, ktorí naň nedajú dopustiť. Ale pozor, tento šport môže spôsobiť predčasné starnutie tváre

Ani pri tom sa však zoznam nekončí – ÚVZ SR zverejnil tentoraz špeciálne dlhý zoznam výrobkov, ktoré by sa podľa talianskych a švédskych regulí nemali predávať. V zozname je napríklad aj sprchovacie mlieko Miss princess značky Pupa, pena do kúpeľa Malizia bagno schiuma – Bio Aloe e magnolia, parfumovaná voda Bubbly Hearth, telové krémy Tesori d'Oriente Africa – Frangipani delle Indie, parfumovaná voda Baldinini, lak na vlasy Jannetti llacca či parfumovaná voda pre ženy Faktz De Femme. Ale tiež toaletná voda Love Forever, toaletná voda pre ženy Scentuce pour Femme, parfumovaná voda Sweet Sunshine, parfumovaná voda Oudafgano a parfumovaná voda Dehnaloodh, malaki.

ÚVZ SR upozorňuje aj na krém na zosvetlenie pokožky Aw Cream obsahujúci látku hydroquinone, ktorá môže spôsobiť podráždenie pokožky a dermatitídu. Rovnako tak na telové mlieko na zosvetlenie pokožky Dr. SJM's Nutty fruity, ktoré obsahuje látku isobutylparaben, čo je v rozpore s nariadením o kozmetických výrobkoch.

debata chyba
Viac na túto tému: #kozmetika #nebezpečenstvo #výrobok

+ Obmedzte alkohol, výrazne vám škodí na pečeň.
Finančná kríza sa nekončí, nepodliehajte však panike....

+ Večer si dajte pohár červeného vína, prospeje vám.
Neviete čo vás čaká, tak nestresujte dopredu, všetko bude v...