Zakryte si hlavu aj oči, natrite sa vysokým SPF! Deti do roka chráňte pred slnkom úplne!

Počas horúčav je dôležité nepodceniť riziko úpalu a úžehu. Pozor si tiež treba dávať na zvýšenú fyzickú námahu. Vyplýva to z odporúčaní Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.

21.07.2022 12:34
horúčava - voda - žena - hadica Foto:
Pri horúčavách síce pomôže schladenie sa vodou, ale lepšie je držať sa mimo slnka.
debata

Pri fyzickej aktivite je dôležité si robiť časté prestávky v tieni a v čase medzi 10. až 16. hodinou obmedziť pobyt na slnku. „Ak je to možné, fyzicky náročnú aktivitu si v období horúčav plánujte na skoré ranné hodiny, ideálne do 7. hodiny ráno,“ odkazujú zástupcovia Úradu verejného zdravotníctva.

Tónovací antioxidačný krém Face Zone od značky...
Osviežujúci fluid Anthelios UVMUNE 400 so SPF...
+7Emulzia na opaľovanie na tvár s depigmentačným...

Deti mladšie ako jeden rok by sa vôbec nemali vystavovať slnečnému žiareniu. „Deti do šesť mesiacov nenatierajte krémami s ochranným faktorom (SPF), keďže tieto deti na slnko vôbec nepatria. Chránime ich slnečníkom alebo clonou, nie plienkou prehodenou cez striešku kočiara, pretože hrozí prehriatie,“ povedala vedúca sekcie ochrany a podpory zdravia a špecializovaných činností ÚVZ SR Jana Hamade. Deti a zvieratá by tiež nikdy nemali ostať v zaparkovanom au­te.

TOP 5 spôsobov ako sa schladiť v horúčavách
Video vzniklo v spolupráci s Mall.tv.

Riziká spojené s horúčavami znižuje aj vhodné oblečenie. Letné oblečenie by malo byť ľahké, vzdušné, voľnejšieho strihu, skôr svetlých farieb a z prírodných materiálov. Syntetické materiály nie sú vhodné, pretože bránia odparovaniu potu.

žena, opaľovanie, opaľovací krém, leto Čítajte viac Chcete pleť bez vrások? Heslo (nielen) na leto znie: 50 plus, 30 mínus a neustála ochrana!

Nielen v týchto horúcich dňoch, ale počas nich obzvlášť a počas zvyšku leta tiež je potrebné chrániť sa v exteriéri pokrývkou hlavy, slnečnými okuliarmi a ochranným krémom s vysokým ochranným faktorom proti UV žiareniu.

Video
VIDEO: Ako rozpoznať agresívny melanóm bez sfarbenia od bežnej ranky na koži?
debata chyba
Viac na túto tému: #leto #slnko #ochrana #horúčava #pokrývka hlavy

+ Nebojte sa niekoho poprosiť o pomoc, čím viac pochopenia dáte aj dostanete.
Využívanie finančných aplikácií...

+ Aktívnych športovcov čakajú zmeny, posunú sa vpred kozmickou rýchlosťou.
Budete môcť presadiť nápady,...