Pchať sa do menšej veľkosti je ako placebo. Som chudšia, myslia si ženy. Dizajnérka bielizne odkazuje: Radšej nie...

Je to dokonca potvrdené štatisticky, zhruba až 80 percent žien si vyberá nesprávnu veľkosť podprsenky. Aj dizajnérka spodnej bielizne Tereza Vu si myslí, že to je najčastejší problém pri výbere odevu. Nielen toho intímneho.

10.01.2024 12:31
debata
Krásna bielizeň zdvihne ženám sebavedomie, ale neurčujme, ako má vyzerať, čo je ženské, hovorí dizajnérka Tereza Vu
Video
Zdroj: TV Pravda

„Asi by sme sa nemali pchať do zlých veľkostí,“ vyhlásila v relácii Ide o nás česká návrhárka intímnych odevov na otázku, akú najčastejšiu chybu robia ženy pri výbere dámskej bielizne. Podľa absolventky London College of Fashion to však nie je len záležitosť intímnej garderóby.

podprsenka Čítajte viac Chodíte bez podprsenky? Čo na to hovorí váš chrbát?

„Ono to je, aj čo sa normálnej módy týka, efekt až takého placeba. Keď vidím na tričku, že to je veľkosť S, myslím si, že som chudšia. A môže to byť pokojne veľkosť L, ale vidím tam S a hovorím si, že som chudšia. A pritom by to bola veľkosť L a niekto by len prešil ceduľku,“ uviedla Tereza Vu.

Modelka v luxusnej dámskej bielizni od českej...
Modelky v luxusnej dámskej bielizni od českej...
+11Česká dizajnérka Tereza Vu so štylistom Honzom...

„Človek by mal sa snažiť obliekať do správnej veľkosti. Pretože potom to aj inak vyzerá. Nemám rada tie obtiahnuté a vypasované veci, keď sa niekto chce za každú cenu vôjsť do menšej veľkosti a potom to všetko kade-tade preteká,“ pokračovala s úsmevom autorka luxusnej dámskej bielizne na mieru. „S tým by bolo dobré prestať,“ dodala.

zväčšiť Modelky v luxusnej dámskej bielizni od českej... Foto: Ivan Kašša
Tereza Vu, spodná bielizeň Modelky v luxusnej dámskej bielizni od českej dizajnérky Terezy Vu.

V rozhovore pre reláciu Ide o nás prezradila však aj to, ako sa zmenil prístup slovenských a českých žien k výberu a nákupu dámskej bielizne, prečo sa ako dizajnérka rozhodla orientovať na tvorbu dámskej bielizne alebo tiež to, čo si myslí o snahe svetových značiek ako napríklad SKIMS, za ktorou stojí Kim Kardashian, presadzovať konkrétne ideály ženskosti. Viac v rozhovore a videu vyššie.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #výber #dizajn #spodná bielizeň #Tereza Vu #menšia veľkosť