Slávna fitness trénerka: Ak chudnete, na tieto potraviny zabudnite - je medzi nimi aj sója

27.10.2020 09:00
chudnutie, hmotnosť, chudosť
Opäť sa pokúšate chudnúť? Autor:

Jillian Michaels (46) je vychytená americká fitness trénerka, ktorá si získala celosvetovú popularitu programom "30 Day Shred".

Išlo o chudnutie a formovanie postavy dennými cvičeniami, vďaka ktorým sa dá zhodiť 9 kilogramov za jeden mesiac. Preslávila sa aj vďaka účinkovaniu v šou televízie NBC – The Biggest Loser. V nej pomáhala chudnúť ľuďom s extrémnou nadváhou. Ak by ste sa vydali cestou, ktorú svojim zverencom odporúča slávna a vyhľadávaná trénerka, potom by ste zo svojho jedálnička mali navždy vyčiarknuť nasledované tri potraviny.

Cukor

Potraviny, ktoré obsahujú cukor, sú najväčším nepriateľom metabolizmu. Ak konzumujete veľa cukru, hladina kortizolu a inzulínu krátko stúpne a práve to môže vyradiť metabolizmus „z pohybu“. Navyše, sladké jedlá majú nízky obsah vlákniny, ktorá je nevyhnutná pri úspešnom zhadzovaní kilogramov – rozpustná vláknina totiž priaznivo pôsobí na metabolizmus cukrov. Pri dostatku vlákniny stúpa hladina krvného cukru pomalšie, pretože vláknina spomaľuje vstrebávanie sacharidov.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

SundayFunday

Príspevok, ktorý zdieľa Jillian Michaels (@jillianmichaels),

Spracované obilniny

Potraviny ako biela ryža, pšeničný chlieb alebo cestoviny naše telo odbúrava veľmi rýchlo a preto majú rovnaký negatívny vplyv na metabolizmus ako cukor. Spôsobia, aby hladina inzulínu krátkodobo vystrelila, zároveň dodávajú telu lepok, škrob alebo kyselinu fytovú – všetky spomenuté látky zhoršujú fungovanie metabolizmu. Namiesto toho Jillian Michaels odporúča staviť na celozrnné výrobky.

Sójové výrobky

„Sója je jedom pre štítnu žľazu,“ hovorí Jillian Michaels. Podľa Michaelsovej výsledky niektorých štúdií preukázali, že väčšia konzumácia sóje môže mať negatívny vplyv na štítnu žľazu, ktorá je zodpovedná za reguláciu metabolizmu. Ak sa nechcete zaobísť bez sóje za žiadnych okolností, Jillian Michaels v takom prípade odporúča používať iba sóju organickú, aby ste sa vyhli prísadám, ktoré vo vyššej miere spôsobujú postupné poškodzovanie štítnej žľazy.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#trénerka #sója #Jillian Michaels #fitness
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Ozvú sa problémy, ktoré ste dlhodobo zanedbávali a odkladali na neurčito.
Vyzerá to...

+ Nemáte dôvod myslieť na to najhoršie, život prežívate v tom najlepšom.
Túžite šéfovi ukázať, čo je vo...