Poznáte účinky mierne kyslastého čaju z ibišteka?

, 14.10.2020 13:00
ibištek, ovocný čaj,
Lahodný, mierne kyslastý ibištekový čaj. Autor:

Pomôcť pri znižovaní krvného tlaku môžu aj aktívne zložky z prírody - napríklad ibištekový čaj.

Je to vlastne jeden z prostriedkov, ktoré môžete použiť na prirodzený boj s týmto zdravotným problémom.

Dať si šálku čaju v správnom čase – to dokáže priam zázraky. Niektoré zahrejú v sychravom počasí, iné uhasia smäd, privodia spánok či nabijú energiou. Čaj však dokáže ešte oveľa viac: Ako prírodný liek sa dá použiť proti rôznym ochoreniam. Skvelým príkladom takéhoto využitia je ibištekový čaj.

Ibištek pôvodne pochádza z tropických oblastí. Medzičasom sa však rastlinka udomácnila aj v našich záhradách, ktoré zdobí nádhernými kvetmi. Z mnohých druhov ibišteka sú však na prípravu čaju zaujímavé iba kvety ibišteka sudánskeho (Slez africký, Hibiscis Sabdariffa).

Na prípravu čaju sa používajú iba sušené kalichy, nie celé kvety. Vhodným množstvom je šesť čajových lyžičiek sušeného kvetu, ktoré sa zalejú litrom vriacej vody. Kvety by sa mali lúhovať vo vode až 8 minút. Vďaka mierne kyslej, ovocnej chuti ide o osviežujúci a povzbudzujúci ná­poj.

Čaj nielen chutí, ale ako dokazujú odborné štúdie, priaznivo ovplyvňuje krvný tlak. Pod štúdiu sa v tomto smere podpísala aj Univerzita v Bostone (Tufts University), ktorej výsledky priaznivého účinku čaju z ibišteka na zníženie krvného tlaku boli zverejnené v roku 2008 v časopise „Journal of Nutrition“.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#krvný tlak #ibištekový čaj
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Zistíte potrebné informácie ohľadom zdravotného stavu.
Najvyšší čas urobiť poriadok v dome,...

+ Zmeníte večerné cvičenie za ranné a budete mať celý deň dosť energie.
Naplánujete oslavu so známymi a...