Prebrať sa z alkoholovej noci kávou? Premyslite si to!

, 10.07.2018 14:30
spánok, únava,a stres, káva, organizmus,
Dať si kávu po prepitej noci? Nemusí to byť najlepší nápad. Autor:

Je to vždy debata s dilemou na konci. Jedna skupina tvrdí, že káva zaručene pomôže po prepitej noci, druhý považujú šálku silného moku za hotovú pohromu, ak už bojujete s opicou.

Zdá sa, že pravdu treba prisúdiť skupine druhej. Jej verdikt podporuje aj štúdia profesora Tonyho Mossa z londýnskej univerzity South Bank. Ten uviedol podľa Daily Mail, že káva nepomôže prebrať nás z alkoholového ošiaľu, ktoré naše telo prežíva vďaka zvýšenej konzumácii alkoholických nápojov.

Mnoho ľudí sa domnieva, že práve šálka silnej kávy zbystrí zmysly a prinavráti telu koncentráciu a energiu. Podľa Missa to však neplatí, čo preukázal na skupine dobrovoľníkov, ktorých si privolal v rámci experimentu k svojej štúdii.

Aj odborníci na výživu či lekári upozorňujú, že káva nie je najlepším pomocníkom, ak ste večer predtým popíjali viac ako je vhodné. Káva totiž odvodňuje, ale naopak v tele zadržiava alkohol. Pre niekoho so silnou opicou môže byť teda káva dokonca akýmsi chvíľkovým „vystrelením späť“ – pár hodín dozadu.

Príjem tekutín je však v prípade popíjania alkoholu dôležitý a ideálne je, ak ich budete prijímať aj pri samotných drinkoch – či už ide o víno, koktejly alebo tvrdý alkohol.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#pomoc #alkohol #štúdia #káva
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Dnešok využijete hravo a zdravo na prípravu chutného a jednoduchého jedla.
Neutrácajte peniaze v...

+ Zmenou lekára vyriešite mnohé veci, s ktorými ste neboli spokojní.
Nedajte sa pripraviť o miesto, na...