Môže spávanie v podprsenke spôsobiť rakovinu prsníka?

, 26.06.2018 17:00
podprsenka
Podľa štatistiky kupuje až polovica žien nesprávnu veľkosť podprseniek. Autor:

Bez podprsenky ani na krok! Pre mnohé ženy je to najobľúbenejšia časť šatníka. Prsia sú vďaka nej sexi, cítia sa sebavedomejšie...

Hrozí mi rakovina?

Mnohé sú však pohodlné, možno „lenivé“, preto spávajú (pravidelne!) v podprsenke, iným sa v podprsenke spí dokonca lepšie ako bez nej (reč je o tých „obdarenejších“). Otázka, ktorá je určite na mieste, však znie: Škodí to zdraviu, alebo dokonca môže spávanie v podprsenke zapríčiniť rakovinu prsníka?

Cysty, uzlíky, nádor

Názory mnohých lekárok a lekárov sú v tomto smere jednotné. Odporúčajú jednoznačne vyzliecť si pred spaním podprsenku, vniklo totiž podozrenie, že lymfatické uzliny a kanáliky môžu byť v dôsledku jej častého nosenia stlačené, takže škodlivé látky z tela sa nemôžu dobre vylučovať. To môže viesť k cystám, uzlíkom alebo dokonca k nádoru.

Nesprávna veľkosť

Zatiaľ neexistujú žiadne jasné dôkazy, ale hlavne ak ide o úzku podprsenku alebo korzet, určite si ho treba pred spaním vyzliecť. Dôležité je tiež nosiť modely „na mieru“, inak hrozia bolesti v oblasti ramien, krku a krčných stavcov, a to už je vedecky dokázané. Podľa štatistiky kupuje až polovica žien nesprávnu veľkosť podprseniek!

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#podprsenka #lymfatický systém #rakovina prsníka #cysta
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Správajte sa k svojmu telu s úctou a nedávajte mu nič čo mu len škodí.
Máte ešte veľa času na to aby ste...

+ Všetko čo si prajete sa vám raz splní, máte sa na čo tešiť.
Vzdelávajte sa vo všetkom čo vás zaujíma,...