Vhodné jedlo
Keďže je aj mozog zásobovaný výživou, tak ako ostatné orgány, je potrebné do jedálnička zahrnúť aj pokrmy, ktoré mu premastia závity. Bystré myslenie si vyžaduje tri základné zložky. Vitamín B, antioxidanty a omega-3 mastné kyseliny. Preto by sa malo každý deň na vašom tanieri ocitnúť niečo z ponuky bobuľové ovocie, losos, fazuľa, šošovica a listová zelenina. A nezabudnite na olivový olej. Výskum z Temple University potvrdil, že extra panenský olej mal vplyv na elimináciu vzniku Alzheimerovej choroby.
Pamäťové cvičenia
Štúdia Johna Hopkinsa potvrdila zlepšenie pamäťových aj intelektuálnych schopností u ľudí, ktorí sa venovali 30 minút denne návratom do minulosti. Môže to byť napríklad cestou autobusom, alebo v rámci oddychu, rannej prechádzky. Vybavujú si niečo z minulosti. Detaily, vône. Napríklad obľúbené miesto, jedlo, jeho príchute. Vizualizujte si príhody, miesta z minulosti. Prospeje to vašej mentálnej kondícii, ale aj dobrej nálade.
Smejte sa
Už v roku 2014 sa na Univerzite Loma Linda v USA našla spojitosť medzi humorom a fungovaním mozgu. Po tom, ako účastníci pokusu pozerali 20 minút vtipné videá sa ich následná schopnosť absorpcie vedomostí zlepšila o 38,5%. Doktor Lee Berk vysvetlil, že počas smiechu mozog dostáva tréning a mení sa jeho frekvencia. Akoby sa čistil od negatív a následne je teda kreatívnejší aj akčnejší.
Tancujte
Štúdia zo Štátnej univerzity v Colorade našla spojenie medzi tancom a posilnením bielej hmoty v mozgu. Popri ostatných cvičeniach mali tanečníci najprenikavejšie myslenie. Je to z viacerých dôvodov. Tanec prekrvuje mozog, dodáva viac kyslíka, zároveň je zábavný, príjemný a akási meditácia. Ak preto nemáte nápady. Jednoducho si ich pritancujte.