Pilates či kravmaga? Jar je ako stvorená pre nové výzvy

14.04.2018 08:00
chrbát, chrbtica, pilates
Skúšali ste už pilates? Autor:

Oteplenie ponúka príležitosť na skúšanie nových športov, ktoré človeka vytiahnu do prírody. Telo si žiada po zime očistu aj novú energiu.

Joga či pilates sa roky tešia značnej popularite a lákajú čoraz viac ľudí. Ale čo kravmaga? Ešte ste o nej nepočuli? "Je to prepracovaný systém sebaobranných techník určených nielen pre mužov, ale aj pre deti, ženy, či seniorov. kravmaga je hlbšia ako „len“ návod na riešenie rôznych hraničných situácií. Je to svojim spôsobom životný štýl, je to pohľad na svet – študent sa učí techniky ako predchádzať konfliktom v kritických a vyhrotených situáciách, ako zvládať s čo najnižšou hladinou stresu takéto situácie a zachovať si pokoj a nadhľad tak, aby sa konflikt nestupňoval a nevyostroval a ako ho čo najefektívnejšie ukončiť. Učí sa ako ochrániť svojich blízkych, ak je to nevyhnutné,“ vraví certifikovaný tréner zo športového klubu ŠK MLYNY, Libor Jurkovič.

Ak sa zaujímate o zdravý životný štýl, v nedeľu si nenechajte ujsť výstavu FitBioExpo v Bratislave. „Budú tam dve športové arény. Jedna je venovaná všetkým druhom jogy a druhá iným cvičeniam, napríklad pilatesu, kravmage, capoeire a ďalším. Záujemcovia si ich môžu na mieste vyskúšať a porozprávať sa s cvičiteľmi, ktoré cvičenie je pre koho najvhodnejšie,“ vysvetľuje jedna z organizátoriek podujatia Lucia Levkaničová.

Okrem toho si môžete vyskúšať zaujímavé workshopy, napríklad o aromaterapii, tibetských miskách, či rodinných konšteláciách a prednášky o ajurvéde, čínskej medicíne a ďalších zaujímavostiach. Dosiahnuť harmóniu tela a ducha je v dnešnej dobe pre mnohých ľudí náročnou misiou. Ale kto sa odhodlá, bude sa tešiť z „pohodovejšieho“ života. "Ideál starogréckej kalokagatie je aplikovateľný aj na súčasný spôsob života,“ dodáva Lucia Levkaničová.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#očista #JAR #harmónia #FitBioExpo
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Cielená strava vám pomôže vyčistiť organizmus, popremýšľajte nad tým.
Držte sa dnes viac v úzadí, aby ste...

+ Prestaňte piť kávu, oveľa viac vám prospeje zelený čaj a splní rovnakú úlohu.
Nebuďte povýšenecký na...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk