Robte to takto a schudnite automaticky a bez diéty

, 08.01.2018 12:00
jesť, stravovanie, jedlo, večera
Ilustračné foto. Autor:

Je to len maličkosť, vďaka tejto zmene by sme mohli nielen schudnúť, ale aj oveľa lepšie žiť!

Pravidlo 30-krát

Ak by sme zmenili jednu drobnosť pri jedení, nielenže by nás bolo oveľa menej obéznych, ale aj menej prípadov cukrovky, tráviacich problémov a metabolických porúch. Znie to dobre, ale je to aj pravda? Čo je tým záhadným riešením? Je to jednoduché – každé, ale naozaj každé sústo, požuť 30-krát.

Budeme menej jesť

Správnym žuvaním budeme totiž automaticky menej jesť, pretože budeme venovať pozornosť pocitu plnosti. Koniec-koncov, žalúdok nám dá až po 20 minútach informáciu, že má dosť, stačilo – o tomto čase však rýchlym jedením obvykle stihneme zjesť oveľa viac, ako sme potrebovali.

Pomôžeme aj tráveniu

Týmto štýlom navyše pomáhame tráveniu: Pretože sliny a žuvanie sú prvou etapou pri spracovaní jedla – ak však jeme príliš rýchlo, vytvárame nátlak na žalúdok a črevo, ktoré musia ťažšie bojovať, čo môže spôsobiť bolesti brucha a nadúvanie. Pri častom prežúvaní majú sliny čas, rozdeliť jedlo vopred v rôznych zložkách.

Riziko cukrovky

Navyše, je možné zlepšiť hladinu cukru v krvi: Ak jedlo ostane v ústach dlho, hladina cukru stúpne pomalšie – a tým sa znižuje riziko cukrovky.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#chudnutie #žalúdok #cukrovka #obezita #črevo #sliny #žuvanie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku