Vianočná hudba? Pozor, môže škodiť našej psychike!

16.12.2017 08:00
Vianoce, vianočné trhy, stánky, advent,...
Uniknúť pred vianočnými melódiami je v tomto čase priam nemožné. Pritom pre psychiku môžu byť poriadne škodlivé. Autor:

Ste vystresovaní pred blížiacimi sa Vianocami? Potom vám vianočné veselé, cinkajúce melódie a piesne nijako nepomôžu k tomu, aby ste sa uvoľnili.

Varuje predtým britská psychologička Linda Blair v rozhovore pre televíziu Sky News. Práve naopak – počúvanie vianočnej hudby môže duševné zdravie človeka podľa jej názoru poškodiť.

Neustále prehrávanie hudobných vianočných motívov v aute či v obchodoch ľuďom pripomína, čo všetko ešte musia pred Vianocami stihnúť. „A potom jednoducho vynakladáte všetku energiu na to, aby ste to, čo vám dolieha k ušiam, nepočuli,“ povedala Blair.

Najviac ohrození sú podľa nej zamestnanci obchodov, ktorí pred dokola prehrávanými vianočnými koledami a piesňami nemajú kam utiecť. „Nekonečné opakovanie piesní znemožňuje, aby ich predavači vytesnili z mysle, a tí sa potom nemôžu sústrediť na nič iné,“ tvrdí odborníčka.

Vianočná hudba podľa nej ľudí najviac dráždi, keď hrá príliš nahlas, alebo príliš skoro pred Vianocami.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#pomoc #hudba #psychologička #Vianoce #psychika
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Mali by ste si chrániť pokožku, zabudnite na návštevu solária.
Keď ste pod stresom robíte chyby,...

+ Počuli ste už o otužovaní? Je ten správny čas na to vyskúšať ho.
Túžite, aby sa vaše sny zrealizovali,...