Dajte si pauzu od aplikácií! Čo všetko sa stane, ak sa odlogujete?!

09.07.2017 08:00
cestovanie, dovolenka, turista, kufor, mobil,...
Byť neustále online môže pôsobiť negatívne na vašu psychiku. Autor:

Viete si ešte predstaviť, že by ste sa ráno neklikli na svoj facebookový profil? Prípadne neprebehli, čo sa deje na Instagrame? Sociálne siete a digitálne technológie nás ovládajú.

Možno by však bolo dobré uvedomiť si, čo všetko pozitívne prinesie, ak sa ich aspoň na čas vzdáme. Kedy inokedy to spraviť ako práve počas letnej dovolenky. Skúste sa sústrediť na oddych, relax, nové zážitky a spoznávanie nových ľudí. A opakujte si nasledovné:

Pauza na sieťach ako Facebook či Twitter zvýši pocit spokojnosti so životom. Tvrdí to aj vedecký prieskum, ktorí realizovali nemeckí odborníci na vzorke 600 užívateľov. Jeden z troch sa cítil horšie v momente, keď sa znovu nalogoval na Facebook či Twitter.

Vedci potvrdili, že ľudia na aplikáciách sa cítia osamelí, frustrovaní alebo nahnevaní. Prítomnosť na sociálnych sieťach zvyšuje pocit životnej nespokojnosti. Akonáhle si užívatelia dali pauzu od podobných aplikácií, ich pocity sa zlepšili, tvrdí prieskum.

Podobné potvrdili aj ďalšie prieskumy, z ktorých vyplynulo, že častý pobyt pri obrazovke smartfónu zvyšuje pocity depresie, úzkosti, alebo stresu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#počítač #smartfón #profil #aplikácia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku