Ako sa zbaviť nevoľnosti počas cestovania? Tu sú tipy

, 29.07.2016 15:00
lietadlo - žena v lietadle - cestovanie...
Trápi vás počas cestovania kinetóza? Autor:

Kinetóza vie potrápiť deti aj dospelých. Jej príznaky však dokážete potlačiť.

Leto je časom cestovania. Nie všetci sa však „presúvajú“ do dovolenkovej destinácie bez problémov. Žadúdočná nevoľnosť počas cesty sprevádza mnoho ľudí. Ide o jeden z prejavov kinetózy. Ďalšími prejavmi sú studený pot, nadmerná tvorba slín, závraty či bledosť pokožky.

Kinetóza sa liečiť nedá, jej príznaky však dokážete potlačiť. Napríklad zázvorom. Či už zvolíte čaj z čerstvého zázvoru alebo zázvor v podobe tabliet, lízatka či kvapiek je na vás. Pri miernej nevoľnosti pomôže aj žuvanie lístkov čertvej mäty, treba s tým však začať už pri prvom príznaku nevoľnosti, nečakajte, než vám bude poriadne zle.

Počas cesty autom pomôžu aj triky, ktoré zaberú. Ak vám býva v aute či autobuse zle, v žiadnom prípade si čas nekráťte čítaním či ťukaním do tabletu. Mali by ste sedieť rovno a mať výhľad priamo na cestu. A skvelým prostriedkom proti kinetóze je aj spánok. Ak cestujete s deťmi a tým býva v aute zle, cestujte skôr v noci, aby počas cesty zaspali.

Pri ceste vo vlaku si nikdy nesadajte proti smeru jazdy. V lietadle sa doporučuje sediet pri krídle, zameriate sa tak na pevný bod, ktorý vidíte z okienka. V autobuse voľte sedadlá vpredu, aby ste mali dobrý výhľad na cestu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#cestovanie #kinetóza #zázvor #mäta
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku