Nebojte sa postaviť na váhu, pri zhadzovaní kilogramov pomôže

29.03.2016 11:00
váženie, váha, chudnutie
Nebojte sa váhy, pomôže vám. Autor:

Podľa odborníkov časté meranie hmotnosti počas chudnutia pomáha. Ako ste na tom vy?

Ak chudnete vyhýbate sa váhe, ktorá na vás číha v kúpeĺni? Podĺa novej štúdie, ktorá vznikla pod doshľadom odborníkov v Boston College, by ste sa mali počas zhadzovania kilogramov na váhu postaviť čo najčastejšie.

Podľa odborníkov dostanete práve pravidelným vážením hmotnosť pod väčšiu kontrolu. Pohľad na ručičku či čísla na váhe vás dokážu okamžite motivovať a dokonca „stopnúť“ chuť na prejedanie sa či na práve „zakázané“ potraviny.

Do spomínaného prieskumu sa zapojilo 148 ľudí, ktorí si znižovali hmotnosť pod dohľadom odborníkov jeden rok. Pre účely prieskumu boli rozdelení do troch skupín. Ľudia v prvej z nich sa vážili šesť dní z týždňa, druhá skupina si kontrolovala hmotnosť na váhe štyri až päť dní v týždni a posledná skupina len dva dni v týždni. A redukcia hmotnosti sa najlepšie počas roka darila práve prvej skupine. Podĺa odborníkov dosiahli dobré výsledky práve vďaka zvýšenej sebakontrole.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#hmotnosť #váha #kilogram
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku