Život s tampónom. Chyby, ktoré by ste mali zmeniť!

, 30.03.2016 11:00
tampón
Vďaka tampónom sme slobodnejšie. Ale... Autor:

Obľubujete tampóny, vďaka ktorým o menštruácii ani neviete a dávajú vám krídla?

Myslíte si, že tampón vymieňate správne? Môžete sa mýliť. Ak s tampónom narábame nesprávne, môžeme si zarobiť aj na infekciu. Tu sú chyby, ktoré ženy robia najčastejšie.

Umyte si ruky

Je samozrejmé umývať si ruky predovšetkým po toalete, ale umyte si ich predovšetkým pred tým, ako si do pošvy vkladáte tampón. Neumytými rukami si do pošvy zavedieme nielen špinu, ale aj početné baktérie.

Po plávaní

Na dovolenke je to možno na obtiaž, ale je to nutnosť. Vymeňte si tampón po každom plávaní. Prečo? Lebo tampón absorbuje slanú vodu a chlór. Výsledkom môže byť pálenie, svrbenie a podráždenie pokožky, o alergických reakciách ani nehovoriac.

„Po záruke“?

Nie, tampóny nemôžu byť po záruke. Len keď je obal poškodený, radšej ich už nepoužívajte.

Príliš dlho?

Dlhé cesty autom, zdĺhavé sedenia na konferencii, ale aj výlet v prírode, kde nie sú toalety, sú dôvodom, prečo tampóny v našom tele ostávajú dlhšie. Nemáme možnosť ich vymeniť. To treba zmeniť, pretože tampóny treba vymieňať každých 4–8 hodín, pri silnom krvácaní častejšie. Inak hrozia škvrny na nohavičkách.

Príliš často?

Tiež nie je dobré, ak tampóny meníme častejšie, ako je potrebné. Ak je totiž vagína suchá a tampón do nej zavedieme po krátkom čase, môže sa stať, že v nej ostanú zvyšky vaty. Výsledkom môže byť infekcia alebo svrbenie.

Spláchnuť v záchode?

Je pravda, že mnohé ženy to robia. Nepatrite k tejto mase. Tampón musí skončiť v koši, nie v záchodovej mise!

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#plávanie #Kos #baktérie #chlór #infekčné choroby #pošva #svrbenie #tampón
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku