Knihomoľský život Niny Hillovej
Ak ste knihomoľ či knihomoľka, toto je kniha pre vás! V hlavnej hrdinke sa určite spoznáte, dobre sa zabavíte a – bude vám fajn.
Introvertka Nina vedie život, o akom sníva nejeden knihomoľ: pracuje v kníhkupectve, súťaží v kvízovom tíme a o byt sa delí len s kocúrom Philom. Ak ju niekedy prepadne pocit, že v živote ide o viac než len o čítanie, jednoducho sa otrasie… a vyberie si z police ďalšiu knihu. Po smrti otca, ktorého nikdy nestretla, s hrôzou zisťuje, že jej zanechal celú hŕbu súrodencov, synovcov a neterí – ktorí bývajú, čo by kameňom dohodil! Všetci – až na pár výnimiek – ju túžia spoznať a viesť siahodlhé rozhovory! A aby toho nebolo málo, jej kvízový rival Tom sa náhle ukáže neskutočne zlatý a vtipný, nehovoriac o tom, že ju chce lepšie spoznať. Hádam nevidí, aký je to hrozný nápad?
Vtáčia terapia
Autor knihy na vlastnej koži zažil psychické zrútenie. No ani dobre mienené rady lekárov, ani medikácia, pozitívny prístup k životu, dokonca ani meditovanie mu nepomohli. Jeho prístup k vlastnému prežívaniu ako aj k sebe samému sa zmenil až po pobyte v prírode, keď začal pozorovať vtáčiu ríšu, najmä správanie vtákov. Harknessovo putovanie je mapou uzdravovania a pochopenia a jej názorná prítomnosť nepochybne poslúži ďalším ako predloha na nájdenie úľavy, aj keď zdanlivo nepravdepodobným spôsobom – cez spojenie s prírodou, lásku k vtákom. V knihe nájdete množstvo praktických rád a objavíte nielen silu a vplyv prírody na naše duševné zdravie, ale aj výpoveď človeka, ktorý pomenúva veci pravými menami a namiesto ľutovania sa po psychickom zrútení aktívne hľadá spôsob, ako opäť žiť.
Stratené dievčatá v Paríži
Príbeh tajných agentiek, ktoré pomohli vyhrať druhú svetovú vojnu, plný obety, nebezpečenstva a odvahy – to je motív novej knihy americkej autorky Pam Jenoffovej Stratené dievčatá v Paríži.
Grace Healeyová jedno ráno roku 1946 prechádza cestou do práce stanicou Grand Central na Manhattane a pod lavičkou nájde opustený kufor. Neodolá pokušeniu a otvorí ho. Nájde v ňom okrem osobných ženských vecí aj tucet fotografií, na každej z nich je iná žena. Grace impulzívne vezme fotografie a rýchlo odíde zo stanice. Čoskoro zistí, že kufor patril Eleanor Triggovej, ktorá viedla v Anglicku počas vojny sieť tajných agentiek. Dievčatá na fotografiách poslali z Londýna do okupovanej Európy ako kuriérky a radistky, aby pomáhali protifašistickému odboju. Žiadne z nich sa však domov nevrátilo. Grace sa rozhodne vypátrať pravdu o ich osude, zistiť, či aspoň jedno z dievčat neprežilo, aby podalo svedectvo o ich odvahe, sile a hrdinstve.