Pár trikov pri praní, ktoré prekvapia: Škvrny či zažltnuté miesta sú preč!

, 05.08.2015 07:00
práčka - pranie - domáce práce - ako šetriť...
Pranie môžete absolvovať aj s pár domácimi trikmi. Autor:

Na pranie dnes už v obchode dostanete prípravky od výmyslu sveta. Práškové či tekuté pracie prášky, odstraňovače škvŕn a fľakov. Ale nechceli by ste ušetriť?

Ak áno, vedzte, že existuje aj niekoľko prírodnejších ciest, ako vášmu oblečeniu dopriať patričnú starostlivosť či očistu.

Ocot

Vďaka svojmu zloženiu dokáže odstrániť alkalické škvrny z jedla a pôsobí antibakteriálne aj proti tvorbe vodného kameňa v práčke. Ak ho pridáte k oblečeniu, musíte ho nariediť. Výsledkom však bude, že aj zašednuté oblečenie bude jasnejšie a žiarivejšie. Nekombinujte ho však s avivážou. Ocot môžete využiť aj pri cykle najhorúcejšej teploty na vyčistenie práčky bez odevov.

Biela krieda

Podľa viacerých odborníkov sa dá použiť na odstránenie mastných škvŕn na odeve. Nanesiete ju v hrubšej vrstve na škvrnu a vyperiete odevy ako zvyčajne. Krieda dokáže pohltiť mastnotu na viacerých typoch materiálov. Odborníci však odporúčajú prať s prípravkom na bielu bielizeň.

Citrónová šťava

Dokáže odstrániť škvrny, ale nie príliš silné a nasiaknuté v látke. Buď ju môžete použiť na ručné pranie, pričom šťavu zriedite s horúcou vodou a odev ručne preperiete. Alebo to môžete urobiť celé v práčke.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#bielizeň #škvrna #trik #pranie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Ak máte chuť na čokoládu, dajte si ju a neobmedzujte sa.
Šetrite s rozumom, avšak nie na tých nesprávnych...

+ Hydratujte svoju pokožku, po lete to naozaj potrebuje oživenie.
Pokúste sa sústrediť na svoju prácu a...