Ovládnite žiarlivosť skôr, než prevalcuje váš vzťah! Tu sú tri tipy

11.01.2021 13:00
láska, žiarlivosť, hádka, nenávisť
Priveľa žiarlivosti? Autor:

Štipka žiarlivosti nevadí, ale čím viac jej vo vzťahu je, tým viac škody dokáže narobiť. Žiarlivosti nedovoľte, aby prevalcovala váš vzťah.

Buďte k sebe úprimní, vždy

Určite poznáte príslovie: „Lož má krátke nohy“. Ak sa uchýlite ku klamstvu, raz či dva vám to možno vyjde. Ale čo, ak sa klamstvo, hoci malé, prevalí? Okamžite zaseje zrnko nedôvery, s ktorým ide ruka v ruke žiarlivosť. O láske začnete pochybovať, hoci ste to dovtedy nerobili. Z malých klamstiev sa časom stanú väčšie a to do vzťahu prinesie viac výčitiek, stresu a nedôvery.

Hovorte o vašich obavách

Ďalším spúšťačom žiarlivosti je nedostatok komunikácie. Sužujú vás vo vzťahu nejaké obavy či strach? Nemlčte! Zdôverte sa partnerovi, sadnite si k stolu a rozprávajte sa o tom, čo tieto obavy s vami robia. Pokúste sa vžiť do situácie toho druhého a uľahčite mu boj so žiarlivosťou.

Prejavte empatiu

Empatia je tiež dôležitým pilierom, ktorý pomáha udržiavať vzťah. Ešte skôr, ako na partnera vychrlíte svoje obavy či výčitky, že určitej osobe venuje oveľa viac pozornosti ako by mal, mali by ste sa najskôr pozastaviť a opýtať sa samej seba, či je váš strach alebo žiarlivosť oprávnená. Vcíťte sa do kože partnera a uvažujte – prečo to robí? Môže mať nejaký konkrétny dôvod? Naozaj vám chce ublížiť? Pozrite sa na váš vzťah jeho očami, možno ho uvidíte jasnejšie a menej dramaticky.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#žiarlivosť #rovnováha #partner
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Osviežite prístup k zdraviu, vymeníte klasické stravovanie za modernejšie.
Dôležité rozhodnutia budete...

+ Bolesť hlavy bude spôsobená nesprávnym spánkom a vankúšom.
Zodpovednosť budete musieť zobrať na seba,...