Nuda, sociálne siete aj alkohol: Aké dôvody vedú ženy k nevere najčastejšie?

24.10.2020 07:00
žena - počítač - pozeranie pornografie
Znovu sa zblížiť s bývalým na sociálnej sieti? Aj to je dôvod u žien na neveru. Autor:

Tri roky po uzavretí manželstva prichádza krízové obdobie v živote ženy. Potenciálne "nebezpečenstvo", ktoré hrozí, je aj nevera.

Nedávny prieskum, ktorý robil portál IllicitEncounter­s.com na vzorke približne 2000 respondentiek a z ktorého citovali noviny The Sun, odtajnil aj najčastejšie dôvody nevery u žien. Absolútne prvenstvo si pre seba uchmatla NUDA!

Áno, vôbec najčastejším dôvodom, prečo sa vydatá žena odhodlá k nevere, je nuda v súčasnom vzťahu. Tá môže súvisieť s viacerými faktormi, medzi nimi je nuda v posteli, ale výsledky prieskumu upozorňujú, že omnoho výraznejším hýbateľom rozhodnutí na ceste k nevere je nuda v komunikácii. Ak partneri dospejú do bodu, že si nemajú čo povedať, u žien často dochádza k riešeniu v podobe nevery.

Do prvej päťky dôvodov sa celkom čerstvo (prieskum sa rodil pred pár týždňami) dostala aj súčasná pandémia a takzvaný lockdown, ktorý prebehol vo viacerých krajinách po celom svete. Zmena priorít, túžob aj vývoj osobnosti po čase strávenom v spoločnej karanténe bol pre mnoho opýtaných žien dôvodom k nevere. Celková zmena, ktorá prebehla od svadobného dňa, sa potom v zozname ocitla tiež, konkrétne na štvrtom mieste.

Úlohu v nevere súčasnosti hrajú aj sociálne médiá, čo potvrdzuje tretí najčastejší dôvod nevery britských žien. Reč je o rozdýchaní plameňa vo vzťahu s niektorým zo svojich bývalých. A to veľmi špecifickým spôsobom – pomocou komunikácie na sociálnej sieti, ktorá často vyústi do opäťovného stretávania sa a milostnej „odbočky“.

Posledným dôvodom bol potom alkohol. Áno, aj nežné pohlavie priznáva, že dokáže podľahnúť nástrahám opojného moku. Byť neverná pod vplyvom alkoholu bol piaty najčastejší dôvod u žien.

Čo sa mužov týka, niektoré dôvody, boli totožné s tými ženskými. Najčastejším argumentom silnejšieho pohlavia, prečo je neverné, však bol nedostatok sexu s vlastnou partnerkou.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#ženy #prieskum #nevera #dôvod
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Zvýšte pozornosť pri varení, spotreba údenín a mastných jedál rastie.
Konečne sa rozhodnete...

+ Zabúdate na raňajky, radšej si ráno privstaňte a zdravo sa najedzte.
Šéfovi prekáža, že sa neviete...