Viac masturbácie a porna! Koronakríza zasiahla životy single ľudí drvivo

08.07.2020 09:30
Bol dlho single? Nečakajte od neho zázraky
Slobodní jedinci (nielen) v Holandsku prežívali počas koronakrízy aj krízu v sexuálnych vzťahoch. Autor:

Karanténne opatrenia zavedené v Holandsku v dôsledku pandémie nového koronavírusu mali zničujúci vplyv na sexuálny život slobodných mužov a žien.

Uviedol to v pondelok spravodajský server DutchNews.nl s odkazom na štúdiu Rutgersovho inštitútu sexuálneho zdravia so sídlom v Utrechte.

Správa, ktorá bola zostavená s prispením centra pre sexuálne prenosné choroby Soa Aids Nederland, naznačila, že jedna tretina mužov a až polovica žien bez partnera, ktorí boli pred koronakrízou sexuálne aktívni, po vypuknutí epidémie a zavedení krízových opatrení sexuálny styk vôbec nemali.

Podľa prieskumu 20 percent slobodných mužov a žien pokračovalo v sexuálnych aktivitách, z toho 58 opýtaných priznalo, že intímny styk mali s partnerom, ktorého už poznali. Vo vekovej kategórii 16 až 20 rokov nemožnosť širších sociálnych kontaktov počas koronakrízy viedla k okolo 30-percentnému nárastu masturbácie a pozerania pornografie.

Národný inštitút pre verejné zdravie a životné prostredie (RIVM) na začiatku pandémie odporúčal Holanďanom udržiavať sexuálne vzťahy iba so svojim životným partnerom. Ústav neskôr do odporúčania pridal aj zmienku o „sexuálnom priateľovi“ či „občasnom sexuálnom partnerovi“, tieto výrazy však z oficiálneho stanoviska RIVM rýchlo zmizli a zostalo iba odporúčanie o „stálom partnerovi“.

Riaditeľ Soa Aids Nederland Mark Vermeulen v rozhovore pre rozhlasovú stanicu NOS skonštatoval, že koronakríza zmenila spôsob, akým sa ľudia správajú, a odkázal, že v prípade fyzického sexu sa partneri aj naďalej musia riadiť pokynmi RIVM a mať intímne vzťahy iba so stabilným partnerom a vyhnúť sa riziku telesných vzťahov s neznámymi osobami.

Dá sa očakávať, že podobná situácia nastala aj v iných krajinách, ktoré sa však touto problematikou nezaoberali v rámci prieskumu.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Sloboda #sexualita #sex #masturbácia #koronavírus #koronakríza
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku