Viac masturbácie a porna! Koronakríza zasiahla životy single ľudí drvivo

Karanténne opatrenia zavedené v Holandsku v dôsledku pandémie nového koronavírusu mali zničujúci vplyv na sexuálny život slobodných mužov a žien.

08.07.2020 09:30
Bol dlho single? Nečakajte od neho zázraky Foto:
Slobodní jedinci (nielen) v Holandsku prežívali počas koronakrízy aj krízu v sexuálnych vzťahoch.
debata

Uviedol to v pondelok spravodajský server DutchNews.nl s odkazom na štúdiu Rutgersovho inštitútu sexuálneho zdravia so sídlom v Utrechte.

Správa, ktorá bola zostavená s prispením centra pre sexuálne prenosné choroby Soa Aids Nederland, naznačila, že jedna tretina mužov a až polovica žien bez partnera, ktorí boli pred koronakrízou sexuálne aktívni, po vypuknutí epidémie a zavedení krízových opatrení sexuálny styk vôbec nemali.

Podľa prieskumu 20 percent slobodných mužov a žien pokračovalo v sexuálnych aktivitách, z toho 58 opýtaných priznalo, že intímny styk mali s partnerom, ktorého už poznali. Vo vekovej kategórii 16 až 20 rokov nemožnosť širších sociálnych kontaktov počas koronakrízy viedla k okolo 30-percentnému nárastu masturbácie a pozerania pornografie.

Národný inštitút pre verejné zdravie a životné prostredie (RIVM) na začiatku pandémie odporúčal Holanďanom udržiavať sexuálne vzťahy iba so svojim životným partnerom. Ústav neskôr do odporúčania pridal aj zmienku o „sexuálnom priateľovi“ či „občasnom sexuálnom partnerovi“, tieto výrazy však z oficiálneho stanoviska RIVM rýchlo zmizli a zostalo iba odporúčanie o „stálom partnerovi“.

Riaditeľ Soa Aids Nederland Mark Vermeulen v rozhovore pre rozhlasovú stanicu NOS skonštatoval, že koronakríza zmenila spôsob, akým sa ľudia správajú, a odkázal, že v prípade fyzického sexu sa partneri aj naďalej musia riadiť pokynmi RIVM a mať intímne vzťahy iba so stabilným partnerom a vyhnúť sa riziku telesných vzťahov s neznámymi osobami.

Dá sa očakávať, že podobná situácia nastala aj v iných krajinách, ktoré sa však touto problematikou nezaoberali v rámci prieskumu.

debata chyba
Viac na túto tému: #sex #sexualita #Sloboda #masturbácia #koronavírus #koronakríza
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

+ Neváhajte so založením spoločnej rodiny, mohlo by byť neskoro.
Šéf ocení vašu snahu a pracovitosť vianočnou,...

+ Racionálna životospráva vám veľa nehovorí, dôvod zmeniť stravovacie návyky.
Budete musieť robiť aj to, čo vás...