Ukáž mi, ako sedíš a ja ti poviem, aký si! 5 polôh, ktoré o vás vypovedia veľa

16.12.2019 11:59

Reč tela nám často môže oznámiť viac, než dokážu slová. Pre vytváranie vzťahov je to neuveriteľne dôležitý nástroj, pretože väčšina emócií sa vyjadruje neverbálnym spôsobom.

Rozličné polohy pri sedení naznačujú aj...
Rozličné polohy pri sedení naznačujú aj rozmanité osobnosti. Autor: SHUTTERSTOCK

Keď sme teda v kontakte s ďalšími ľuďmi, vyjadrujeme telom oveľa viac, než by sme mohli povedať vlastnými slovami. Nejde o to, čo presne hovoríme, ale o to, čo cítime, keď to hovoríme. Píše to taliansky denník La Repubblica.

Hovoriť o našich citoch pre nás môže byť ťažké, preto ich často oznamujeme prostredníctvom reči tela. Aká je pozícia vašich nôh, keď sedíte? Spôsob sedu odhaľuje mnohé o našej osobnosti. Môže to ukázať druhý skrytý význam toho, čo hovoríme a aký k ľuďom máme vzťah. Reč tela je preto dôležitá pre kontakt so všetkými ľuďmi. Reč tela nám môže takisto povedať mnohé o tom, kto sme a aký máme vzťah k okoliu.

Máte v sede kolená pri sebe a dole nohy vytáčate špičkami dovnútra? Ľudia, ktorí takto sedia, sú veľmi kreatívni a charizmatickí. Sú spontánni a nepremýšľajú dlho o svojich rozhodnutiach. To im občas môže spôsobovať nejaké problémy, ale ich prirodzený šarm im pomôže vybehnúť z ťažkej situácie. Títo ľudia považujú život za dobrodružstvo a sú otvorení novým skúsenostiam. Sú aj veľmi obľúbení a ľahko si získavajú nových priateľov. Mnohé tieto vzťahy však nemajú dlhé trvanie.

Máte jednu nohu prehodenú cez druhú? Ľudia, ktorí takto sedávajú, sú veľkí rojkovia. Majú bohatú predstavivosť a môžu pokojne snívať s otvorenými očami. Sú veľmi empatickí a ľahko nadväzujú kontakt s ďalšími osobami. Často však vo vzťahu k ostatným zaujímajú druhoradé postavenie. Sú vynikajúci poslucháči a vedia dokonale vyjadriť svoje city.

Máte v sede kolená roztiahnutá od seba, ale dole nohy naopak pri sebe? V takomto prípade ide o chaotické osobnosti, ktoré majú veľa problémov s tým, aby sa sústredili a zostali pokojne sedieť. Ich myseľ je vždy aktívna, títo ľudia často hovoria, bez toho aby si svoje slová premysleli. Ľahko sa nudia a pri ničom dlho nevydržia. Prejavujú sa viac v situáciách bohatých na stimuly. Aj vo vzťahoch s ostatnými ľuďmi sa stáva, že čoskoro prestanú mať záujem a potrebujú niekoho, kto im bude klásť trochu odporu.

Máte nohy tesne pri sebe, kolená pri sebe a dole tiež nohy pri sebe? Ide často o veľmi inteligentných ľudí, ktorí racionálne uvažujú. Sú puntičkári a poriadkumilovní. Majú väčšinou dokonale uprataný byt, kde je všetko na svojom mieste. Sú veľmi poctiví a nemajú radi ohováranie. V každej situácii zostanú pokojní a nestrácajú ľahko zo zreteľa svoj cieľ.

Sedíte našikmo s nohami pri sebe? Takí ľudia sú veľmi zameraní na dosiahnutie svojich cieľov a prikladajú veľký význam kariére. Ich ciele sú veľmi ambiciózne, títo ľudia sa nechcú pri ich dosahovaní uspokojiť s polovičatosťou. Pokiaľ ide o osobný život, tiež si radi stanovujú ciele, napríklad pokiaľ ide o zdravie či lásku. Sú vo všetkom perfekcionisti, aj v otázke svojho vzhľadu. To všetko vedie k tomu, že strácajú zo zreteľa to, čo už majú, pretože vždy chcú viac.

#význam #spôsob #skrytý #sedenie #sed #reč tela #povaha #postoj #emócia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku