Päť dôvodov, prečo sex každý deň nie je dobrý pre manželstvo

31.10.2019 17:00
láska - partneri - vášeň - sex
Radšej znížte frekvenciu sexu a venujte sa nehe. Autor:

Mnoho párov si myslí, že viac sexuálnej aktivity znamená lepší vzťah aj lepšie manželstvo. Autorka kníh o láske a sexe Leilla Blackwellvšak tvrdí opak. A pridáva k tomu pádne argumenty.

Nemeňte lásku na olympiádu

„Jednoducho to nie je prirodzené,“ hovorí Leilla Blackwell. Mať sex každý deň a niekedy aj niekoľkokrát počas dňa je prirodzené, ak sa dvaja spoznávajú. Prípadne si užívajú dovolenku niekde osamote. Alebo si zájdu na medové týždne, pokoje aj viac ráz počas roka. To všetko je v poriadku, ale mať sex každý deň počas celého roka v bežnom rytme života nie je prirodzené. No a ak na tom dvojica trvá, Leilla Blackwell tvrdí, že ich sexualite aj vzťahu to môže skôr ublížiť. Pretože láskyplné dotyky a intímne hry sa zrazu zmenia na olympiádu s cieľom splniť cieľ a dosiahnuť orgazmus. Nič viac.

Mechanická záležitosť

Milovanie by malo byť do veľkej miery aj výsledkom spontánnej radosti a chuti. Ak je výsledkom kalendára, Leilla Blackwell tvrdí, že sa stane mechanickým. Pravdou je, že sex ako taký nám nikdy nebude robiť zle. Na druhej strane je nutné priznať, že automatizovaným pohybom bez túžby, ktorá dvoch milencov ženie do postele, bude vždy niečo chýbať. Nakoniec sa tak stanete otrokmi vlastného kalendára a to rozhodne nie je šťastná voľba.

Chýba očakávanie

Ak máte všetko naprogramované, tak to bude jednoducho stereotyp. Už sa nebudete zvádzať, tešiť, či partner niečo vymyslí, jednoducho to bude gate dole a ide sa na vec. Sex každý deň tak môže byť pre vzťah omnoho viac frustrujúci ako v prípade, že si doprajete milovanie možno raz, alebo dvakrát za týždeň, ale s vášňou, chuťou, skrátka so všetkým, čo k tomu patrí.

Namiesto lásky stres

Môže sa stať, že sa sex zrazu stane povinnosťou. Leilla Blackwell upozorňuje na stav, kedy jeden z partnerov skutočne nemá chuť, ale kvôli povinnosti sa do sexu začne nútiť. Vtedy milovanie absolútne stráca svoje čaro a stáva sa „domácou úlohou“. To vzťahu ani potešeniu neprispieva.

Vzťahová kolízia

Raz to príde. Večer, keď jeden z partnerov povie, že stačilo a nepotrebujete sa naháňať za sexom, aby ste boli spolu šťastní. Leilla Blackwell preto radí, aby ste namiesto presných čiarok v kalendári radšej znížili frekvenciu, ale venovali sa nehe. Objavovaniu, milovaniu z lásky a nie z povinnosti. Aj preto páry, ktoré sa milujú s radosťou môžu mať omnoho bohatší sexuálny život ako tie, ktoré majú sex každý deň.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#túžba #stereotyp #sexuálna aktivita #sexualita #neha #milovanie #manželstvo #láska
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Zmeníte účes, zlepšíte si náladu a prekonáte nepríjemnú úzkosť.
Budete musieť pracovať vytrvalo, inak...

+ Pozor na prepínanie svojich síl. Nie je hanba priznať vyčerpanie.
Nenechajte sa úmyselne vtiahnuť do...