Sex počas menštruácie. Na toto si dávajte pozor

19.09.2019 17:00
sex, vzťah, intimity
Sex počas menštruácie prináša krajšie orgazmy. Autor:

Milovanie počas menštruácie nie je ani zakázané, ani nijako rizikové. Navyše mnoho žien práve v tomto období vykazuje aj vyššiu vzrušivosť a nárast libida. Je však pár dôležitých vecí, na čo je v týchto kritických dňoch vhodné myslieť.

Užite si vzrušenie

Sexuologička Laura Deitsch hovorí, že sex a intimitu počas menštruácie netreba tabuizovať. Pretože žena na obdobie menzesu neprestáva byť ženou ani sexuálne túžiacou osobou. Preto sa intímnostiam netreba vyhýbať. Ak vám však nie je povôli priame milovanie, alebo je menštruácia príliš silná, s partnerom sa môžete zbližovať aj inak. Môžete ho láskať vy, on vám môže masírovať klitoris rukou, či hračkami až k vyvrcholeniu. Skrátka nedovoľte, aby sa počas týchto dní spomedzi vás vytratila sexuálna náklonnosť a orgazmus, ak máte na ne chuť.

Sex počas menštruácie je krajší

Zabudnite na to, že po milovaní môžu na partnerovom penise ostať stopy krvi. Ak si chcete uchrániť posteľné plachty, dajte pod seba osušku. Telo ženy nie je pri menštruovaní nijako poškodené a milovať sa môžete do sýtosti. Navyše Laura Deitsch tvrdí, že práve v tých dňoch sa milovaniu určite netreba vyhýbať. Pretože prekrvené intímne partie prinášajú krajšie orgazmy. Nehovoriac o tom, že práve sťahy počas vyvrcholenia odstraňujú aj menštruačné bolesti.

Chráňte sa ako obvykle

Ak používate hormonálnu antikoncepciu, tak je všetko v poriadku. No rozhodne sa nespoliehajte na to, že počas periódy si nemusíte s partnerom dávať pozor. Ak používate bariérovú antikoncepciu, použite ju aj počas menštruácie. Laura Deitsch hovorí, že nemožnosť otehotnieť je len mýtus. Riziko je síce podstatne nižšie ako napríklad počas ovulácie, ale je množstvo žien, ktoré sa spoliehali, že menštruácia je bezpečným obdobím a o deväť mesiacov kočíkovali.

Chráňte sa dvakrát

Nielen pred počatím, ale aj pred infekciami. Netreba zabúdať, že pH pošvy je v tomto období mierne rozhasené. Preto by mala byť samozrejmosťou sprcha, umytie a je vhodné, ak sa aj partner umyje vašim intímnym gélom a nie svojou bežnou kozmetikou. Pretože v čase menštruácie je vagína náchylnejšia na infekcie, ktoré by v inej časti mesiaca jej mikroflóra zdravo vychytala. Preto opatrne. Vhodné je v tomto čase napríklad aj použitie prezervatívu, hoci ho možno bežne so stabilným partnerom vynechávate.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#milovanie #menštruácia #libido #intimity #infekcie #hygiena
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Diéty nie sú dlhodobým riešením, snažte sa neprejedať.
Urobíte radosť blízkym a pripravíte im pekné...

+ Ak sa cítite chorý neváhajte a ostaňte doma, neohrozujte svoje okolie.
Pracovať môžete aj doma, zároveň sa...