Ako si v presexualizovanej dobe užiť intímnejší sex?

20.06.2019 15:33
sex, vzťah, intimity, šťastie
Samotné milovanie nemožno obmedziť na fyzickú aktivitu. Autor:

Sex a erotika už nie sú žiadne tabu. Stávajú sa súčasťou reklám, kníh, filmov, intimita sa stáva verejnou. Psychologička Gina Ogden upozorňuje, že to pre intímny partnerský život môže mať neblahé dôsledky.

Sex sa podľa Giny Ogden materializoval a vo svojej knihe Ženy, ktoré majú rady sex upozorňuje, že tým sa z tejto vrcholne intímnej aktivity medzi partnermi vytráca osobité čaro. Sex sa stáva viac mechanickým a zameraným na orgazmus, čo však mnohým ženám nevyhovuje. Sex sa stáva prázdnym a mnoho žien sa z neho prestáva naplno tešiť. Ide to zmeniť, len treba na chvíľu zabudnúť na svet okolo. Tak ako by to mali zamilovaní partneri robiť vlastne vždy.

Stratená radosť z milovania

Samotné milovanie nemožno obmedziť na fyzickú aktivitu. Podľa Giny Ogdenovej je potrebné sa od fyzického dotyku vrátiť k dotyku duše. Neriešiť len predohru, techniky, praktiky, ale zamerať sa na vytvorenie pocitu blaha, ochrany, vzájomnej súhry a porozumenia. Pretože práve v objatí, v dotykoch, keď ste s partnerom srdce pri srdci sa začína tvoriť oxytocín, ktorý nielenže dvíha libido, ale milovanie naplní pocitom, že ho vykonávate s tým pravým, nielen s iným nahým telom.

Zabudnite na praktiky

Sexuológ Anthony Fiore potvrdzuje, že v súčasnej dobe je obrovská expanzia sexuálnych praktík. Hovorí o druhej sexuálnej revolúcii, keď sa objavujú nové techniky od tantry až po BDSM, ktoré sa začínajú vnímať ako bežné. Experimentovanie, zmeny, to všetko je len prejavom sexuálneho nenaplnenia. Anthony však dodáva, že žiadna praktika nedokáže dať milovaniu zmysel a pocit skutočnej hĺbky, ak sa nevytvára na duchovnej úrovni. Radí preto zabudnúť na všetky novinky, techniky, hračky a byť s partnerom sami sebou. Bozkávať sa, túliť, užívať si nahotu a vzájomnosť. Podľa neho kvalita sexu nie je o tom, koľko techník skúsite, ale ako sa cítite navzájom prepojení. A to môžete dosiahnuť aj pri úplne obyčajnom misionárovi.

Pocit bezpečia a vzrušenia

Ak ide o krajší a plnohodnotnejší sex, skôr ako nové sexuálne praktiky stoja za vyskúšanie nežné dotyky, neha, vzájomné rozmaznávanie a porozumenie. Vytvorenie priateľskej a intímnej atmosféry vo dvojici. Vtedy sa začnete cítiť v partnerovom náručí bezpečne, dobre a uvoľnene. Precítite lásku, milovanie bude krajšie a orgazmus sa dostaví aj bez komplikovaných tantrických, či iných novodobých pokusov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Intimita #partnerský vzťah
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Aj vaše telo si zaslúži dostatok času na uzdravenie, doprajte mu to.
Pozor na nákladné investície, dobre...

+ V zdravom tele, zdravý duch, ľahšie cvičenie ešte nikomu neublížilo.
Dnes nič neriskujte, nie je na to...