Na prvom rande sa zamerajte na tón jeho hlasu! Prezradí vám, či má záujem

28.12.2018 09:30
partner, láska, rande, večierok
Páčite sa mu, či nie? Autor:

Prvé rande s mužom, ktorý sa vám páči. Iste, ste napätá, či sa aj vy páčite jemu. Tím psychológov z Univerzity v Sussexe sa zameral práve na zodpovedanie tejto otázky.

Fakt, že vás muž oproti vám považuje za atraktívnu, prezradí tón jeho hlasu. Výsledok štúdie v stručnosti znie – čím nižšie muž svoj hlas pri komunikácii posadí, tým viac ho priťahujete. Ale zaujímavým zistením je aj to, že rovnako sú na tom ženy – aj tie pri mužovi, ktorí ich priťahuje, svoj hlas „posadia“ o čosi nižšie.

Prečo je to tak? Katarzyna Pisanski, ktorá bola vedúcou spomínanej štúdie, si tento fakt vysvetľuje takto – hlbší hlas súvisí s intimitou. Tlmený, hlbší hlas, je spájaný so sexuálnou žiadostivosťou a záujmom o osobu sediacu oproti nám na prvom rande. Túžbu vyžarujeme aj prostredníctvom hlasu – osobe, ktorá nás sexuálne priťahuje, sa prihovárame hlbším hlasom. A je jedno, či ide o muža alebo o ženu.

Ak teda vyrazíte na ďalšie rande a muž s pohárom vína sediaci oproti na vám prehovorí naozaj hlbokým hlasom – máte vyhrané. Ak zapojíte do zvádzania jemné dotyky a veľavravné pohľady, odolá vám len ťažko.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#rande #záujem #tón hlasu
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Hydratujte svoju pokožku, po lete to naozaj potrebuje oživenie.
Pokúste sa sústrediť na svoju prácu a...

+ Prijímajte viac vitamínov a vaša imunita na tom bude oveľa lepšie.
Pokúste sa viac vzdelávať a začnite tým...