Prečo majú dlhodobé páriky čoraz menej sexu?

, 22.05.2018 12:30
sex, vzťah, problém
Po náročnom pracovnom dni už väčšina ľudí jednoducho nemá na sex chuť. Autor:

Čerství zaľúbenci majú kopec sexu - no po niekoľkých rokoch strávených v spoločnej domácnosti často padnú do rutiny.

Sexu je časom menej. Alebo povedzme to na rovinu: Oveľa menej. Ale prečo vlastne? Je to skutočne iba preto, že zaľúbenosť sa vytráca? Alebo existuje aj iný dôvod, či dokonca aj viac dôvodov? Áno, vraví aktuálna online štúdia lekárskej kancelárie Dr. Ed. Tu sú tri hlavné dôvody, prečo sexuálna túžba klesá a páry prestávajú spolu spať.

Únava

Po náročnom pracovnom dni už väčšina ľudí jednoducho nemá na sex chuť. Až 71,5 percent opýtaných sa vyjadrilo, že v posteli radšej spia, ako sexujú.

Bolesti

Bolesti počas pohlavného styku – v dôsledku prípadnej vaginálnej suchosti alebo aj infekcie, bolestí chrbta alebo iných telesných problémov bráni až 12,8 percentám opýtaných mať chuť na milostné hry.

Masturbácia

Sami najlepšie vieme, ako čo najrýchlejšie a najistejšie dosiahnuť orgazmus. S partnerom alebo partnerkou to už nemusí tak dobre fungovať. Aj to je dôvod, prečo dávajú mnohí prednosť vlastnej iniciatíve a často už preto nepotrebujú telesný kontakt s partnerom. 9,1 percent opýtaných uprednostňuje sex s niekým iným.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#únava #rutina #pohlavný styk #orgazmus #masturbácia #infekčné choroby
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nepodceňujte každodenné sprchovanie, vôňa a čistota sú podstatné.
Konečne začnete...

+ Vhodný čas na preventívne vyšetrenie u zubného lekára.
Nakúpite len nevyhnutné, myslite na predčasné...