Románikov na pracovisku ubudlo. Pochová #MeToo aj Valentína?

11.02.2018 08:00
kolegyňa, práca, kancelária
Vo vzťahoch na pracovisku dnes už treba byť opatrní. Aj kvôli gestám, ktoré môžu byť vnímané ako obťažujúce. Autor:

Kampaň proti sexuálnemu obťažovaniu #MeToo tento rok ovplyvní romantiku sviatku svätého Valentína, ktorý oslavujú zamilovaní prevažne v anglosaských krajinách.

Zmraziť môže podľa odborníkov na vzťahy predovšetkým to, čo bolo po dlhé roky jednou z ciest vedúcich k manželstvu – milostné romániky na pracovisku, napísala agentúra Reuters.

Počet Američanov, ktorí priznávajú, že sa zamilovali na pracovisku, sa znižuje. Klesol na desaťročné minimum – 36 percent, zistil online prieskum firmy Harris Poll medzi zamestnancami súkromného sektora. O rok skôr priznalo románik na pracovisku 41 percent opýtaných, čo znamená štatisticky významný pokles.

„Hnutie #MeToo je schopné zaliať ľadovou vodou každú iskričku a žeravý uhlík romantiky, ktorý by sa mohol medzi mužom a ženou rozhorieť,“ povedala psychiatrička Carole Lieberman, autorka knihy Bad Boys: Why We Love Them (Zlí chlapci: Prečo je milujeme).

Spolupracovníci, ktorí spolu začnú chodiť, pritom majú dobrú šancu na trvalý vzťah. Podľa prieskumov končí sobášom 31 percent romantických vzťahov na pracovisku.

Avšak vzhľadom k obvineniam zo sexuálnych útokov vzneseným proti rade prominentných mužov by zamestnanci mali pri flirtovaní postupovať rozumne a pomaly – a uistiť sa, že ich snaha je správne pochopená a prijímaná, uviedla Carrie Lukas, autorka knihy The Politically Incorrect Guide to Women, Sex, and Feminism (Politicky nekorektný sprievodca svetom žien, sexu a feminizmu).

„Aj také bezpečné romantická gestá, ako sú sviečky, priania, lichôtky a kvety, môžu byť interpretované ako agresívne a obťažujúce,“ dodala Lukas.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#láska #románik #pracovisko #Valentín #sexuálne obťažovanie #MeToo
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Začnete pravidelne cvičiť, čo pomôže aj vylučovaciemu systému.
Neočakávajte vysoké odmeny, ak ste...

+ Dnes máte nadbytočnú energiu, využite ju pri športovaní na čerstvom vzduchu.
Pri uzatváraní obchodného...