Štyri výhody, ktoré ženám prináša pravidelný sex

18.01.2018 09:00
sex, vzťah, intimity
Sexuálna aktivita je podľa Petera Weisberga, odborníka na srdce, totožná s prínosom pravidelného kardia. Autor:

Prínos milovania sa nekončí vyvrcholením. Ak prežívate sexuálnu rozkoš viac ráz do týždňa, môžete sa tešiť, že sa to pozitívne odrazí aj v iných oblastiach.

Lepšia nálada

Po sexe nie je priestor na zlú náladu. Milovanie s partnerom v tele vyvoláva pocit nehy a dokonca aj bez orgazmu sa nálada pri kontakte s človekom, ktorého máte rada, zlepší. Ide o samotné dotyky, nehu, blízkosť a hlavne oxytocín. Sex a orgazmus spúšťajú mnoho pozitívnych hormonálnych reakcií, pre ktoré sa psychológ Gordon Gallup domnieva, že je to liek na zlú náladu aj na výkyvy nálad. Navyše, pri skúmaní 300 sexuálne aktívnych žien žijúcich v dlhodobom vzťahu zistil, že tieto ženy mali menší sklon k depresii ako tie, ktoré sex nemali, alebo ho mali príležitostne a mimo vzťah.

Liek na cievy

Sexuálna aktivita je podľa Petera Weisberga, odborníka na srdce, totožná s prínosom pravidelného kardia. Podporuje správnu priechodnosť ciev, ich pružnosť a zároveň dostatok pohybu pri sexe zlepšuje krvný obeh. Je to najpríjemnejší šport na udržanie si srdca v dobrom stave.

Zlepšuje imunitu

Sex rozhodne nie je len reprodukčným nástrojom. Človeku dokáže výrazne zlepšiť zdravie. Zvyšuje hladinu imunoglobulínu A až o 30%, čo znamená lepšiu odolnosť voči bežným ochoreniam. Chrípka, nachladnutie a klasické ochorenia „z podávania“ rúk sa vás týkať prakticky nemusia. Silný imunitný systém je zároveň vynikajúca zbraň voči rakovine.

Lepšia plodnosť

Tu nejde síce čisto o problém žien, ale častý sex môže pomôcť s otehotnením vďaka tomu, že spermie partnera budú živšie, lepšie a pružnejšie. Doktor Gillian Lockwood zistil, že spermie dlhodobo uložení v zadnej časti semenníkov omnoho rýchlejšie umierajú ako tie, ktoré sú ako sa povie čerstvé. Tvrdí, že aj človek s nízkym počtom spermií si častým sexom radikálne zvýši šance, že partnerku oplodní. Abstinencia a „šetrenie“ akurát ešte viac škodia. Pritom podľa austrálskych vedcov sa znižuje častou ejakuláciou aj riziko poškodenia spermie. Výskyt buniek s poškodenou DNA totiž dennou ejakuláciou klesol o 12 percent. Ak teda plánujete otehotnieť, je lepšie mať sex s partnerom častejšie, ako príležitostne.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#imunita #milovanie #plodnosť #orgazmus #cievy #dobrá nálada
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Premýšľajte nad svojim zdravím, mali by ste sa viac snažiť vylepšiť si ho.
Nebuďte na nadriadených až...

+ Dbajte na svoj zrak, nenechajte si ho viac pokaziť.
Robte hlavne to, čo vás baví, nestrácajte čas niekde,...