Masturbácia by nemala byť tabu. Takto ženám prospieva

08.01.2018 17:00
orgazmus, sex, intimity
Orgazmus po ťažkom dni je lepší ako pohár vína. Autor:

Možno ste sa už stretli s tvrdením, že dotýkať sa vlastného tela a spôsobovať si slasť je niečo zlé, škodlivé či zvrátené. Opak je pravdou, masturbácia je pre ženské telo v zdravom množstve extrémne prospešná.

Nie je to len terapia na samotu

Pozerať na samoukájanie ako na vybitie sexuálnej rozkoše bez partnera by bolo veľmi úzkoprsé. Pretože táto slasť prináša benefity ako pre single ženy, tak aj pre zadané, či vydaté. Aj tie, čo majú plnohodnotný sexuálny život by si podľa gynekologičky Lauren Streicher mali sem – tam cielene siahnuť do rozkroku.

Viac poznania, viac potešenia

Sexuálny život bude lepší a lepší v závislosti od toho, ako svoje telo a jeho reakcie spoznáte. A preto Lauren Streicher upozorňuje na fakt, že vedieť sa správne dotýkať svojho tela je dobrá príprava na to, keď sa vás bude dotýkať niekto iný. Neredukujte masturbáciu na rýchle dráždenie klitorisu so snahou po expresnom ukojení. Kombinujte dotyky, tlaky, skúmajte erotogénne zóny a skúmajte, čo telo ponúka. Nielenže si užijete, ale aj v milostnom živote budete ostrieľanejšia.

Na spánok

Lauren Streicher sa venovala skúmaniu účinku orgazmu na ženské telo a dospela k záveru, že orgazmus príjemne unavuje a vyčerpáva telo. Spánok po ňom prichádza rýchlejšie a je ozdravujúcejší. Masturbácia by mala mať rovnaký uspávací účinok ako čítanie kníh. No dá sa vykonávať aj potme, bez náčinia a rušenia okolia.

Zlepšuje libido

Pravidelná masturbácia vo vás bude vzbudzovať túžbu. Pretože rozkoš je vždy lepšia vo dvojici ako osamote. No začať nejako treba. Pravidelný orgazmus u žien stimuluje libido aj zvlhčuje vagínu. Takže sex bude stále väčším potešením.

Uľavuje pri menštruácii

Lauren Streicher odporúča masturbáciu aj ženám počas ich dní. Vtedy totiž prirodzene u mnohých stúpa chuť na milovanie a masturbácia telo uvoľní. Okrem toho môže zbaviť kŕčov aj bolestí hlavy. Nie je žiadny dôvod, aby sa ženy nepotešili počas svojich dní.

Zbavuje stresu

K tomu asi netreba viac dodávať. Orgazmus po ťažkom dni je lepší ako pohár vína. A dá sa povedať, že aj zdravší a môžete po ňom šoférovať.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#stres #orgazmus #menštruácia #masturbácia #libido #zvrátenosť
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nebuďte lakomý nevyplatí sa vám to do budúcna.
Peniaze vám nemohli len tak zmiznúť, prepočítajte si kde...

+ Urobíte si čas aj na seba, navštívite kozmetický salón.
Uviazli ste v pracovnej pasci z ktorej sa musíte...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk