Rozchod po dovolenke! Prečo sa to deje tak často?

, 12.06.2017 11:00
dovolenka, leto, bazén, dom, voda, kúpanie,...
Autor:

Ako je to možné, že si tak veľa párov povie po spoločnej dovolenke zbohom? Odborníčka poukazuje na najväčšie chyby!

Dovolenka je to, na čo sa celý rok tešíme, nevieme sa jej dočkať, počítame posledné dni v práci, prahneme po mori, slnku, hnedej pokožke a odpočinku… Paradoxne však počet rozchodov po spoločnej dovolenke stúpa a určite to nie je náhoda. „Spoločné vypnutie každodenných stresov má potenciál odhaliť tlejúce konflikty.“ Pre rakúsky online časopis woman.at to vysvetlila psychologička Silvia Breier. Párom navyše prezradila pár tipov, ako dovolenku zvládnuť a eventuálne sa rozchodu vyhnúť.

Dohodnite sa

Spoločne sa dohodnite na tom, ako bude vaša dovolenka prebiehať, nič nenechávajte na náhodu. Nie je dobré na mieste činu dozvedieť sa, že vy ste mali takú veľkú chuť na výlet bicyklom, či loďkou, kým váš (nový) partner to považuje za nudu storočia. Zistite tiež, aký má vzťah k slnku a moru, lebo možné je aj to, že na tú tému neprehovorí a potom vás jednoducho prekvapí tým, že sa týmto dvom najväčším lákadlám bude vyhýbať. Hovorte o svojich prianiach a očakávaniach vopred!

Nájdite si cieľ

Nájdite si cieľ, ktorý vám má táto dovolenka priniesť. Vnímate to ako čas na športovanie, kultúru alebo nákupy? Naplánujte si jogu pri východe slnka, spoločné výlety bicyklom, prehliadku historických pamiatok v danej oblasti. Všetko, čo sa vám páči.

Buďte spontánna!

Ale len v prípade, že všetko beží podľa vašich plánov.

Užívajte si

Užívajte si dovolenku, jedlo, pitie, jednoducho celú situáciu. Chcite toho zažiť čo najviac, oddychovať môžete aj doma.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#dovolenka #more #slnko #rozchod #konflikt #stres #náhoda
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Ak sa cítite chorý neváhajte a ostaňte doma, neohrozujte svoje okolie.
Pracovať môžete aj doma, zároveň sa...

+ Oddýchnite si pri dobrom filme či seriály, odreagujete sa.
Už nepoužívate staré auto, pokúsite sa o jeho...