Zlozvyky lásky, ktoré vedú k záhube vzťahu

23.12.2016 17:00
hádka, rozchod
Správate sa priam šialene? Autor:

Ak to preháňate s citmi či s nedôverou, váš vzťah nemusí vydržať.

Problémy ignorujete

Malé neriešené problémy môžu narobiť veľké problémy. Vyhýbanie sa konfrontácii, potláčanie nespokojnosti a maska nezáujmu dokáže vzťah pomaly nahlodávať zvnútra. Jedného dňa zistíte, že váš bezproblémový vzťah je jedno veľké nešťastie. A nedá sa pohnúť inam, len k rozchodu.

Nedôvera

Upodozrievanie z jednej či z druhej strany, večná kontrola, telefonáty, sms-ky… Ani na chvíľu nemáte pokoj, pretože jeden z vás je neustále v strehu. Čo ak… Nedôvera k partnerovi vám nedá spávať, neustále napätie vás núti robiť veci, ktoré do pokojného vzťahu nepatria. Len málo mužov v takomto zväzku zostane.

Priveľa lásky

Milujete ho. A veľmi. Ale zo svojich citov nedokážete ubrať v žiadnej situácii. A tak ho láskou priam otravujete. Večné nežnosti na verejnosti, bozkávanie, zdrobneniny, neadekvátna starostlivosť z neho robia hračku vo vašich rukách. A takáto pozícia sa mužom nepáči.

Večná kritika

Namiesto chvály len kritizujete. Stále dookola mu vyčítate jeho prešľapy, hoci sa stali naozaj dávno. Vŕtate sa v minulosti, často na ňu poukazujete a on už nemá silu sa brániť. V podstate pred vami rezignoval, ale takýto stav nebude trvalý. Ak pretečie jeho pohár trpezlivosti, buchne dvermi a už sa nevráti.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#rozchod #kritika #konflikt #city
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Zvýšené tempo vám môže spôsobiť neželaný stres až vyhorenie.
Nerozoberajte na pracovisku mzdové podmienky...

+ Dávajte pozor na úrazy, ktoré sa vám môžu prihodiť pri športovaní.
Môžete zvýšiť svoj majetok, ale za akú...