Buďte ešte lepšou kamarátkou

, 04.05.2014 14:00
kamarátky, ohováranie
Ilustračné foto. Autor:

Pre niekoho je priateľstvo viac ako láska. Ľudia, ktorých vyhlasujete za svojich priateľov, by tu mali ostať navždy.

Aj s kamarátmi by sme si mali sedieť. Dobré na nich je to, že si ich môžeme sami zvoliť. Chybu neurobíte v prípade, že si ich budete k sebe pripúšťať pomalšie. Novú kamarátku si najprv „oťukajte“ na káve. Sledujte signály a až v prípade, že vylúčite prípadnú zištnosť, pokračujte v kamarátstve ďa­lej.

„Vždy som mala pocit, že si ma vyhľadávajú ľudia, ktorým mám byť oporou, nejakým pohonom,“ povedala 30-ročná Angelika, ktorá nezvládala, keď stretla od seba niekoho silnejšieho. „Ja som pohon nepotrebovala. Cítila som sa dobrá, stačilo mi to, čo som vedela. Silnejší ľudia ma vyrušovali, cítila som sa v ich prítomnosti trápne. Nechcela som takých kamarátov. Strácalo to myšlienku, lebo ja som si priateľstvo vždy spájala s pomocou. Chcela som ľuďom pomáhať,“ vysvetlila svoju teóriu.

Nájsť si priateľov nebude až také ťažké – na základe čohosi sa priťahujeme. S priateľstvom je to podobne ako s láskou. Len sa pokúšajte vyhýbať začiatočníckym chybám. Prvá znie, platiť fifty-fifty a priateliť sa nezištne. Kamaráta/kamarátku budete priebežne spoznávať, ale je tiež dôležité, aby ste sa nevyvyšovali a naučili sa robiť kompromisy podobne, ako v partnerskom vzťahu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#priateľstvo #kompromis
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nepreháňajte to so zdravou stravou, vaše telo potrebuje všetko.
Bude pred vami stáť veľmi dôležité...

+ Zabudnite na koláče, doprajete si ich nabudúce.
Nebuďte lenivý a dnes zvládnete viac ako si myslíte.