Navliecť sa do skafandrov z NASA uprostred leta? Uf, novinka Spievankova vznikala v ťažkých podmienkach, ale výsledok...

Detský projekt Spievankovo má nový veselý klip Kolesá. Okrem Spievanky a Zahrajka v ňom účinkujú kolobežky, trojkolky, odrážadlá a dokonca vodné bicykle.

14.09.2023 11:00
Mária Podhradská a Richard Čanaky Foto:
Mária Podhradská a Richard Čanaky v oblekoch z NASA.
debata

Mária Podhradská a Richard Čanaky si v klipe po prvýkrát vyskúšali retro tandem bicykel a dokonca sa v obrovskej horúčave navliekli do skutočných kozmonautických skafandrov. Spieva v ňom dokonca dcéra Spievanky Katka.

Spievankovo je unikátne svojou tvorbou aj prístupom k publiku. Už 20 rokov spája rodiny, motivuje k spoločnému tráveniu voľného času a vymýšľa zmysluplnú zábavu pre malých aj veľkých. Teraz predstavuje novinku Kolesá. "Odkedy deti začnú chodiť, sadajú si na rôzne dopravné prostriedky, čo majú kolesá, pretože radosť a vzrušenie z jazdy je úžasné. A preto sme sa rozhodli vymyslieť nenáročnú aktivitu pre rodiny s deťmi počas prázdnin – spoločné bicyklovanie. Chceli sme ich motivovať k pohybu na čerstvom vzduchu, k objavovaniu ich blízkeho okolia Jednoducho im dať výzvu, kam až sa vedia s bicyklom či odrážadlom dostať,“ smeje sa Mária Podhradská alias Spievanka.

Maria Podhradska 1 Čítajte viac Mária Podhradská zo Spievankova predstavuje novinku pre dospelých, skladba ju zaviala až do izraelskej púšte

Nový dopravný prostriedok si vyskúšali aj hlavní hrdinovia Spievankova. Vôbec po prvýkrát jazdili na retro tandem bicykli pre dvoch.

"Nikdy som na takomto bicykli nesedela, a preto som mala pred ním rešpekt. Prvýkrát, keď sme nasadli, sme skoro spadli, pretože ja som tiež chcela vyrovnávať rovnováhu. Ale rýchlo som pochopila, že ten druhý sa len vezie. Jednoduchšie by to pre mňa bolo, keby som vôbec nevedela bicyklovať. Nakoniec som si však jazdu úplne užívala a nechala sa viesť Zahrajkom,“ s úsmevom konštatuje Mária Podhradská.

Autorom hudby aj textu k novinke Kolesá je Mária Podhradská. Klip sa nakrúcal počas leta pri teplote 38 stupňov Celzia.

„Požičali sme si obleky kozmonautov z výstavy v Bratislave. Mali sme naozajstné skafandre, ktoré používajú kozmonauti NASA pri výcvikoch. A musím povedať, že to bolo naozaj veľmi ťažké sa v nich pohybovať. A to sme ani neboli na Mesiaci, aj keď vo videoklipe na ňom sme. Absurdné bolo obliecť si šále, rukavice a čiapky, keď na nás pražilo slnko na pravé poludnie. Taký kúpeľ vo vlastnom pote sme ešte nezažili,“ spomína na nakrúcanie Spievanka a dodáva: "Pri každej novej pesničke cítime veľkú zodpovednosť. Uvedomujeme si, že detská duša je čistá, úprimná a prijímajúca. To, čo do nej vložíme, v nej zostane a formuje charakter budúceho dospelého človeka. Preto starostlivo vyberáme nielen tému a vážime slová, ale aj formu, akou ju detskému divákovi podáme. Deti od útleho veku potrebujú cítiť bezpodmienečnú lásku a prijatie. Rodina im vytvára bezpečie, v ktorom sa správne vyvíjajú – nielen fyzicky ale aj psychicky. My dospelí im ideme príkladom, kopírujú naše správanie a veľmi dôkladne. Rešpektujme a prijímajme sa navzájom bez posudzovania a hodnotenia – takí akí sme,“ uzatvára Mária Podhradská, vyštudovaná pedagogička a umelecká šéfka Spievankova.

debata chyba
Viac na túto tému: #Spievankovo

+ Neriešte cudzích ľudí okolo seba, riešte seba a svoje zdravie.
Nikoho nevydierajte cez peniaze, raz sa vám to...

+ Začnite jedávať pravidelnejšie, podarí sa vám tak zhodiť pár kilogramov.
Sústreďte sa na svoje vzdelanie, prácu...