RTVS odvysiela k návratu detí do škôl mimoriadnu reláciu Koronavírus špeciál

V súvislosti s pravdepodobným nástupom tretej pandemickej vlny a návratom detí do školských lavíc odvysiela v pondelok, 6. septembra, o 20.30 h na Jednotke naživo mimoriadnu reláciu Koronavírus špeciál.

06.09.2021 14:05
deti, škola, pandémia, ranný filter, covid semafor Foto:
S nástupom do škôl a začiatkom nového školského roku sú spojené obavy z možného nástupu tretej vlny pandémie.
debata (10)

S nástupom do škôl a začiatkom nového školského roku sú spojené obavy z možného nástupu tretej vlny pandémie Covid-19. RTVS sa bude téme venovať v diskusnom špeciále s moderátorkou Ivetou Gombošovou.

Živou diskusiou bude RTVS v dvoch obsahových blokoch informovať o zavedení možných opatrení dotýkajúcich sa školskej výučby, voľnočasových aktivít, pripravenosti nemocníc a dostupnej liečby.

Hosťami diskusie budú štátna tajomníčka MŠVVaŠ SR Svetlana Síthová, predsedníčka Združenia ZŠ Alena Petáková a Andrea Hajdúchová, zakladateľka iniciatívy Dajme deťom hlas. Medicínsku časť v štúdiu zastúpia pediatrička a hlavná odborníčka MZ SR pre primárnu pediatriu MUDr. Elena Prokopová a všeobecný lekár, krajský odborník MZ SR pre všeobecné lekárstvo MUDr. Peter Lipovský.

V treťom bloku bude diskusia so sociologičkou Silviou Porubänovou a sociológom SAV Miloslavom Bahnom reagovať na vyhrotenie stavu polarizácie spoločnosti a hľadanie východísk zo súčasnej situácie.

© Autorské práva vyhradené

10 debata chyba
Viac na túto tému: #škola #Covid-19
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

+ Aktívnych športovcov čakajú zmeny, posunú sa vpred kozmickou rýchlosťou.
Budete môcť presadiť nápady,...

+ Spomaľte pracovné tempo, ktoré ste nasadili, čoskoro nebudete vládať.
Očakávajte zmeny, ktoré povedú k zlepšeniu...