Dokonalý anti-aging? Čas strávený s vnúčatami

02.12.2019 11:00
stará žena, babička, vnúča, senior, žena
Užívajte si čas s vnúčatami. Autor:

Dlhé prechádzky, spoločné čítanie kníh, hranie sa... Mať vnuka či vnučku je pre seniorov nielen šťastím, ale aj zdrojom mladosti.

Hovorí to aj aktuálne štúdia, pod ktorú je podpísaná spoločnosť vyrábajúca populárnu stavebnicu – Lego Duplo.

Je to najlepší anti-aging program, ktorý existuje. Ak senior strávi aspoň hodinu a pol týždenne so svojím vnúčaťom, už to má na jeho život pozitívny vplyv. Cítia sa šťastnejší. Do prieskumu sa zapojilo 500 starých rodičov s malými vnúčatami (2 až 5 rokov) a výsledok hovorí, že až 83 percent z nich uviedlo, že po čase strávenom s deťmi sa cítia viac fit. 84 percent uviedlo, že sa cítia šťastnejší a 70 percent dokonca hovorí, že počas hry s vnúčatami omladnú.

Tieto pozitívne percentná nesúvisia výlučne s hernou aktivitou. Ak trávia čas s deťmi, musia zmeniť svoje nastavenie a psychicky „omladnúť“. Až 84 percent seniorov sa opisuje počas hier s deťmi slovami ako veľmi aktívni (84 percent), 81 percent uviedlo, že vďaka hrám musia stimulovať svoje mozgové bunky. Táto kombinácia pôsobí ako zázračný anti-aging program. Trávenie času seniorom navyše pomáha premôcť pocity osamelosti – „Mám rada emocionálne teplo, ktoré mi dávajú vnúčatá“ – túto vetu potvrdilo 93 percent opýtaných.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#senior #prechádzky #anti-aging
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Neriešte problémy za druhých, veľmi rýchlo sa dokážete vyčerpať.
Overíte povinné odvody, ktoré za vás...

+ Prepracovanosť vás robí slabým a vyčerpaným, uvažujte o zmene.
Nenechajte sa zlákať výhodnými...