Pozor, batoľa! Japonské aerolínie upozorňujú cestujúcich, kde sedia deti

01.10.2019 11:00
batoľa, dieťa, cestovanie, lietadlo, plač
Batoľa v lietadle. Autor: ,

Praktické informácie pre cestujúcich alebo urážlivá ikonka pre rodičov s malými deťmi?

Japonská letecká spoločnosť Japan Airlines začala pri rezervácii leteniek prostredníctvom jej internetovej stránky používať novú ikonku – hlavu batoľaťa. Ďalších cestujúcich týmto spôsobom upozorňuje na miesta, ktoré sú obsadené deťmi vo veku od ôsmich dní to dvoch rokov. Tým pádom môže byť narušený pokoj počas ich letu.

Spoločnosť však zároveň poukazuje na to, že fakt, že si miesto rezervujete vo väčšej vzdialenosti od miesta s batoľaťom to ešte cestujúcemu nezaručuje, že plačúce či kričiace dieťa nebude počuť. Zároveň upozorňuje, že ikonka sa nezobrazí vtedy, ak si cestujúci kúpil letenku prosredníctvom tretích strán alebo vtedy, ak došlo k zmene letu na poslednú chvíľu.

Názory na novú ikonku cestujúcich sa rôznia, píše FOX 9 či The Guardian. Zatiaľ, čo sa ozývajú pasažiari, ktorú sú vďační za upozornenia, kde majú miesta malé deti, ozývajú sa aj kritické hlasy. „Ďakujem spoločnosti Japan Airlines sa upozornenie, kde sedí dieťa počas mojej 13-hodinovej cesty. Mali by takto postupovať všetky letecké spoločnosti,“ napísal prostredníctvom Twitteru jeden z cestujúcich. Ale ozývajú sa aj kritické hlasy: „Sú to deti, také, akými sme boli všetci. Musíme sa učiť tolerancii, inak sa dočkáme symbolov pre ľudí ktorí chrápu, slintajú, trpia nadúvaním či pijú.“

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#cestovanie #batoľa
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku