Čítajte deťom! Neskôr im to pomôže pri čítaní

, 06.11.2018 15:00
dieťa, mama, kniha, materská
Deti so zanedbateľnou skúsenosťou s predčítavaním sú netrpezlivé a učiť sa čítať im robí ťažkosti. Autor:

Ak deťom pravidelne čítate, resp. rozprávate rozprávky, keď sú malé, neskôr to veľmi ocenia. Okrem iného týmto štýlom získajú aj chuť samy si čítať.

Z asi 78 percent detí, ktorým rodičia viackrát do týždňa čítajú rozprávky, sa neskôr ľahko stanú „knihomoli“. U iných deťoch sa to podľa ich rodičov deje len zriedka (50 percent). Ak sa pýtali priamo detí, dokonca viac ako polovica žiakov prvého ročníka je kvôli nedostatku predčítavania frustrovaná, pretože im učiť sa čítať trvá príliš dlho (52 percent), v porovnaní s tými, ktorým rodičia či starší súrodenci pravidelne čítali (28 percent).

Zábava pri čítaní

Pozorovanie tiež ukazuje, že deti so zanedbateľnou skúsenosťou s predčítavaním sú netrpezlivé a učiť sa čítať im robí ťažkosti. Každé druhé dieťa (53 percent), ktorému rodičia nečítali rozprávky, je „vynervované“, pretože si myslelo, že naučiť sa čítať pôjde oveľa ľahšie. Z detí, ktoré denne počúvali rozprávky, to povedalo len 27 percent. Veľkou výzvou pre deti je pri čítaní sústredenie sa na dlhé rozprávky.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#zábava #rozprávky #koncentrácia #deti #čítanie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Dnes by ste mali ísť skôr spať, zajtra budete potrebovať viac energie.
Cesta na vrchol bude viesť cez...

+ Potrebujete sa trocha rozhýbať, začnete chodiť plávať, prospeje vám to.
Spravíte pre kolegyňu láskavosť,...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk