Tri veci, pred ktorými by ste sa mali v tehotenstve chrániť

, 14.09.2018 15:00
tehotná žena
Som v brušku a ešte chvíľu budem. Autor:

Deväťmesačné tehotenstvo je špeciálny čas. Ale aj obdobie, počas ktorého by ste si určité veci mali odopierať, resp. chrániť sa pred nimi. Dávajte si na seba pozor.

Ochorenia

Niektoré ochorenia sú v tehotenstve mimoriadne nebezpečné, keďže ohrozujú dieťa. Patrí sem napríklad mumps, osýpky, rubeola, ovčie kiahne či hepatitída. Preto je dôležité obnoviť ochranu očkovania ešte pred plánovaním tehotenstva. Ostatné ochorenia sa vyšetrujú pri kontrole, napríklad preeklampsia alebo gestačný diabetes.

Niektoré potraviny

Surové živočíšne produkty môžu byť počas tehotenstva problematické – môžu spôsobiť listeriózu. Vo všeobecnosti je opatrnosť v tehotenstve na mieste a odporúča sa viac ako kedykoľvek inokedy konzumovať len čerstvé potraviny.

Alkohol, nikotín, drogy

Alkohol, nikotín a drogy sú škodlivé, neplatí to len pre dospelých, ale a predovšetkým, pre drobčeka v bruchu. Myslite na to, môže sa totiž v dôsledku vašej nezodpovednosti narodiť mentálne či telesne postihnuté.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#tehotenstvo #alkohol #nikotín #osýpky #gestačný diabetes
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Ak sa cítite chorý neváhajte a ostaňte doma, neohrozujte svoje okolie.
Pracovať môžete aj doma, zároveň sa...

+ Oddýchnite si pri dobrom filme či seriály, odreagujete sa.
Už nepoužívate staré auto, pokúsite sa o jeho...