Máte doma dieťa mladšie ako 2 roky? Cestu lietadlom dobre zvážte

31.07.2018 14:00
bábätko
Kam na dovolenku s bábätkom? Autor:

Lekári neodporúčajú deťom do dvoch rokov dovolenku v exotických oblastiach.

Hrozbu predstavujú nákazy infekčnými chorobami, kontakt s exotickými mikroorganizmami, jedovaté živočíchy či parazity. Informuje o tom Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.

„Cesta lietadlom nie je pre dieťa mladšie ako dva roky vhodná i z dôvodu nemožnosti poskytnutia odbornej lekárskej pomoci, ak sa vyskytne závažný zdravotný problém, napríklad kŕče, horúčka, bezvedomie, bolesti brucha, hyperventilácia, epileptický záchvat a ďalšie ťažkosti,“ upozornili hygienici.

Taktiež pripomenuli, že v prípade cesty do exotických krajín je nutné dať deti zaočkovať aj proti ochoreniam, proti ktorým existuje odporúčané očkovanie. Deťom je potrebné počas dovolenkových dní venovať mimoriadnu pozornosť. S malými deťmi je podľa odporúčania hygienikov „vhodnejšie dať prednosť menej náročným krajinám a ubytovaniu v hoteloch na dobrej úrovni.“

Lekári tiež odporúčajú, aby rodičia pred cestou na dovolenku nezabudli do lekárničky pribaliť lieky, ktoré dieťa berie pravidelne a tiež lieky proti bolesti, pri teplote, hnačke, probiotiká, lieky na nevoľnosti z cestovania, prípravky na opaľovanie a po opaľovaní, repelent, gél proti poštípaniu hmyzom, leukoplasty, rýchloobväzy, dezinfekčný sprej, nožnice, teplomer aj pinzetu. „Je vhodné mať tiež pri sebe očné a nosné kvapky, aby sa predišlo možnému vysychaniu slizníc,“ uzatvorili odborníci.

#lietadlo #dieťa #cestovanie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Výživa pokožky je od určitého veku veľmi potrebná, myslite nato.
Nevyhýbajte sa odpovediam, povedzte čo si...

+ Neskrývajte svoju bolesť, čím dlhšie to budete odkladať tým horšie to bude.
Vyjadrite svoj nesúhlas avšak...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk