Kedy zariaďovať detskú izbu?

05.03.2017 11:00
detská izba, dvojposchodová posteľ
Čo obstarať v detskej izbe ako prvé? Autor:

Pripraviť detskú izbu ešte pred príchodom bábätka na svet má niekoľko kľúčových výhod. Ale do posledných detailov zachádzať nemusíte, izbičku začne dieťa naplno využívať aj tak až neskôr.

Až každodenný život s bábätkom dokáže čerstvým rodičom naplno ukázať, kde trávi ratolesť najviac času. POčas prvých mesiacov je to predovšetkým rodičovská spálňa. Napriek tomu je dobré mať pripravenú aj detskú izbu.

V nej by malo byť pred príchodom dieťatka na svet to najnutnejšie – prebaľovací pult, prípadne nejaká komoda na oblečenie a koberec. Na ostatné veci je dostatok času až keď bábätko trocha vyrastie.

Aj takto môže vyzerať detská izba.
Aj takto môže vyzerať detská izba. Autor: Bonami.sk

Ak zvažujete aj maľovanie izby, farby prispôsobte celkovému farebnému ladeniu bytu aj pohlaviu bábätka. Prípaddne, ak pohlavie nechcete poznať vopred, zvoľte farby vhodné pre chlapčeka aj dievčatko. A bielou takisto nič nepokazíte, steny môžete neskôr ozdobiť aj tapetami s veselými postavičkami. Tie môžete vybrať až keď už vaša ratolesť bude postavičky poznať a možno si vyžiada nejakú konkrétnu.

Myslite na to, že steny treba natrieť skôr než dieťa príde na svet, aby farba stačila vyschnúť. Vyhnite sa priveĺmi výrazným farbám, ktoré by bábätko mohli rušiť.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#zariaďovanie #posteľ #detská izba
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Na pozitívne myšlienky prídete, ak si prečítate grotestnú knihu.
Využijete ponúkané zľavy cestovných...

+ Domácim liečením sa váš zdravotný stav nezlepší, potrebujete navštíviť lekára.
Vo vašom prípade nie sú...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk