Muži sa do svadby nehrnú. Ako ju prežívajú?

, 19.05.2014 10:00
Blanka Golejová
Ilustračné foto. Autor:

Vraví sa, že muži sa do svadby nehrnú. Ak sa však nájde "tá pravá", ktorej sa podarí muža doviesť pred oltár - ako to dotyčný prežíva?

„Musia mať tie partnerky veľmi radi,“ povedala pre Pravda.sk svadobná fotografka Blanka Golejová na margo vzťahu mužov k svadbe. Aj jej sa stáva, že na stretnutie, na ktorom si majú mladomanželia s fotografkou dohodnúť fotenie svadby, prídu obaja – muž dokonca preberie iniciatívu. „To ocením, lebo častokrát sa stane, že muž sedí tichúčko, akoby v kúte, počúva a občas ho musí budúca nevesta drgnúť.“

Rozdiel medzi mužom a ženou pri príprave svadby je aj vo vnímaní času. Muži podľa Blanky Golejovej riešia všetko až keď je to aktuálne, „o päť minút dvanásť“, čo v tomto prípade znamená týždeň pred svadbou. „Naopak, takíto "nabudení“ muži vedia, čo chcú a svoje nadšenie prežívajú s partnerkou. Viem, že budú iniciatívni aj počas svadby, rovnocenní, zo všetkého sa budú tešiť a emócie v sebe nebudú potláčať, aby sa náhodou nestrápnili," skonštatovala ďalej fotografka.

Mimochodom, v strese si koledujeme o trapasy a zopár ich počas svojej praxe zažila aj Blanka Golejová. Jeden ženích mal napríklad po farárovi zopakovať slová „Neopustím svoju ženu ani v zdraví ani v chorobe“. Nechtiac (v strese) však povedal: „Neopustím svoju ženu ani v zdraví ani v chudobe“. Svadobčania vybuchli smiechom a ženích musel svoje slová zopakovať. Nie samozrejme po sebe, ale po farárovi…

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#svadba #muži
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku