Stôl pripravený na oslavu Valentína! Inšpirujte sa

, 22.01.2020 09:00

O necelý mesiac je tu Valentín. Pre mnohých sa 14. február spája práve s valentínskou romantikou, ku ktorej patrí aj slávnostná večera vo dvojici.

Kvety, malý darček a príjemné posedenie – tomu všetkému dodá ešte výnimočnejší punc nápadité prestieranie.

Výrazné a tradičné! Červeno-biele valentínske...
Výrazné a tradičné! Červeno-biele valentínske prestieranie je pekné na pohľad a hodí sa na slávnostný stôl počas sviatku zamilovaných. Autor: SHUTTERSTOCK

Valentínska klasika sa nesie v tónoch červenej, čo ale neznamená, že je nudná. Vôbec nie! Aj jednoduchá a overená bielo-červená kombinácia na slávnostnom stole splní svoj účel.

Aj takto môže vyzerať vaše slávnostné...
Aj takto môže vyzerať vaše slávnostné valentínske prestieranie, ktoré ešte podčiarkne živá ruža. Autor: SHUTTERSTOCK

Živé kvety takisto urobia svoje. Pre niekoho sa práve tento sviatok spája so živými kvetmi, ktoré môžu skrášliť slávnostný stôl.

Lupene ruží okolo taniera, strieborné doplnky a...
Lupene ruží okolo taniera, strieborné doplnky a sviečky - oko poteší aj takto prestretý stôl na slávnostnú večeru počas sviatku zaľúbených. Autor: SHUTTERSTOCK

Ak nie kvety, potom aj lupene poslúžia svojmu „valentínskemu“ účelu. Stačí ich voľne rozložiť na stôl či okolo tanierov a svoj efekt zaručene prinesú. K tomu zopár sviečok a večera plná vrúcnych vyznaní sa môže začať.

Ale valentínske prestieranie sa môže niesť aj v modernejšom duchu – vôbec nemusí byť spojené s ružami, sviečkami či lupeňmi kvetov.

Troška netradičnejšie, ale predsa s nádychom...
Troška netradičnejšie, ale predsa s nádychom Valentína, čo poviete? Autor: westwingnow.sk

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Valentín #sviatok #stôl #prestieranie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku