Ťažko dostupné miesta na čistenie? Takto to zvládnete aj pri nich

25.03.2018 08:00
kuchyňa, čistenie, nerez
Nie všetky miesta v domácnosti sa dajú vyčistiť ľahko. Autor:

Upratovanie domácnosti a čistenie je už takpovediac jarnou povinnosťou. Veľké upratovanie sa často dotkne aj miest, ktoré zvyšok roka bola zanedbávané.

Niekedy je to však skrátka aj preto, lebo málokto má trpezlivosť a znalosť, ako vyčistiť ťažko dostupné miesta či výnimočne znečistené spotrebiče. Pár rád, od šikovníkov z britského internetu, ktorých využil Daily Mail, môže napomôcť.

Žalúzie

Prach najlepšie môžete odstrániť pomocou dvojramennej kovovej „chňapky“ na servírovanie mäsa. Obe časti obmotajte handrou a upevnite gumičkou. Následne môžete takto čistiť priestor medzi žalúziami.

Ventilácia

Kryt na ventilátore v kúpeľni býva často znečistený prachom. Pomôcť môže tenký príborový nôž, ktorý obmotáte vlhkou handrou a následne vyčistíte jednotlivé dutiny v kryte.

Sieťka na okná

Býva často pokrytá prachom či pavučinami, ktoré sa usadia v miniatúrnych prieduchoch. Vyskúšať to môžete s rolkou lepiaceho papiera, ktorá je určená na čistenie odevov. Lepiaci papier zachytáva jednotlivé prachové súčasti a sieť vyčistí.

Koberce

Ak sú znečistené od domácich miláčikov a ich chlpov, pomôže vysávač, ale nielen ten. Vyskúšať môžete aj klasickú stierku na umývanie okien. Tá dokáže jednotlivé zvieracie chlpy dobre pozachytávať a zhrnúť na jedno miesto, odkiaľ ich potom ručne odstránite.

Gril

Začína sa obdobie grilovačiek, ale práve grily bývajú často veľmi znečistené. Tuk a spálenina, ktoré sa lepia na mriežku, môže pomôcť vyčistiť polovička cibule, ktorou odstránite mastnotu. Následne gril umyjete aj klasicky.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#pomoc #čistenie #JAR #upratovanie #nedostupné
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Obliekajte sa primerane k počasiu, nemôžte si dovoliť práve ochorieť.
Zdokonaľujte sa v tom v čom máte...

+ Neohrozujte svoje zdravie niečím nezmyselným, starajte sa o svoje zdravie.
Začiatok týždňa budete mať...