Zeleno-červená klasika Vianoc ožíva, inšpirujte sa

Kombinácia farieb, ktorá k Vianociam patrila odjakživa, je tento rok v kurze.

, 20.12.2017 17:00
debata

Zabudnite na experimenty a interiéru počas sviatkov doprajte tradičnú výzdobu.

Dominantné farby v obývačke

Tento rok nemyslite na extravaganciu. Výzdoba sa nesie v znamení tradičných Vianoc, farbám dominuje zelená a červená. Práve overenú dvojkombináciu nájdete na ozdobách, svietnikoch, vencoch či tanieroch. Ak ešte pridáte luxusnú zlatú, krok vedľa rozhodne nespravíte. Obývaciu izbu, kde sa stretne na Štedrý večer rodina, vyzdobte v duchu vzkriesenej klasiky.

Vianočné dekorácie, Westwing.sk.
Vianoce Vianočné dekorácie, Westwing.sk.

Kútik na príjemné posedenie

Bohato vyzdobený stromček je síce symbolom Vianoc, interiér si však pýta aj ďalšie dekorácie. Na stole nesmú chýbať sviečky či podnos s pečivom, pri ktorom si po rozbaľovaní darčekov posedíte v kruhu blízkych. Vzácne okamihy si pýtajú špeciálne kúsky, ktoré zo skrine vyberáme len pri ojedinelých udalostiach. Preto si na ich výbere dajte záležať, nemali by byť záležitosťou jednej sezóny.

Vianočný porcelán, Villeroy & Boch.
Vianoce Vianočný porcelán, Villeroy & Boch.

Za sviatočným stolom

So štedrovečerným prestieraním sa oplatí „pohrať“. Jemný porcelán zdobený vo farbách Vianoc, brúsené poháre, podnosy plné chutných pokrmov. Už zvolený obrus má u všetkých za stolom navodzovať pocit výnimočného večera. To isté platí o prestieraní a zvolených farebných doplnkoch na stole. Ak sa rozhodnete pre prestieranie v kombinácii zelenej, červenej a bielej, punc sviatkov podčiarknite aj malými drobnosťami, napríklad vo forme figúrok či vetvičiek.

Vianočné prestieranie, H&M.
Vianoce Vianočné prestieranie, H&M.

Ozdobte aj dvere

Už pri vstupe do bytu či domu na vás môže dýchnuť vianočná atmosféra. A rovnako na pozvaných hostí. Ozdobte dvere vencom, nič nepokazíte ani v prípade, ak sa spoľahnete len na jednu výraznú farbu. Môžete si pomôcť aj tým, čo nájdete počas víkendovej prechádzky v lese. Chce to len trocha šikovnosti.

Vianočné dekorácie, Westwing.sk.
Vianočné prestieranie, H&M.
+10Vianočný porcelán, Villeroy & Boch.

Článok vyšiel v ženskom magazíne MiA.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Vianoce #dekorácie #ženský magazín MiA
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy