Pozitívne skrz-naskrz! Filozofia hygge u vás doma

, 14.09.2017 17:00

Pod slovom hygge sa skrýva dánska filozofia, ktorej základom je hľadanie šťastia v tých najjednoduchších situáciách a veciach. V zhode s touto myšlienkou môžete aj bývať. Akými kúskami sa treba obklopiť? Jednoduchými, ktoré vás však o potrebný domáci komfort nepripravia.

Veľa svetla, prírodné farby, kľúčové prvky s nádychom humoru. K tomu, ak to ide, praskajúci oheň v kozube, horúca čokoláda a vlnená prikrývka na pohodlnej pohovke. Hygge štýl bývania vyžaruje pozitívny náboj skrz-naskrz. Je útulný, na prvý pohľad sympatický, a pritom inovatívny.

Zariadenie v štýle hygge, westwing.sk
Zariadenie v štýle hygge, westwing.sk

Bez bielej to nejde

Biela je základnou farbou tohto štýlu. Práve tá prináša do interiéru potrebné svetlo, ale aj sviežosť a ľahkosť. V kombinácii s pastelovejšími odtieňmi ako levanduľová, bledomodrá, vanilková či mätová sa sviežosť miestnosti ešte podčiarkne.

Bez bielej to nejde, westwing.sk
Bez bielej to nejde, westwing.sk

Drevo, drevo, drevo

Práve drevo sa postará o to, že miestnosť nebude pôsobiť priveľmi sterilne. Dokonalou hygge kombináciou sa ukazuje kombinácia bielej steny a podlahy v odtieni bledého dreva. Hygge odborníci uprednostňujú odtiene brezy, borovice, duba a jaseňa. Kombinovať starší drevený nábytok s novými dizajnovými kúskami je viac ako žiaduce.

Bez dreva to nejde, bonami.sk
Bez dreva to nejde, bonami.sk

Útulne, ale nie prepchato

Dánsko nepatrí medzi slnečné krajiny, a tak sa život počas väčšej časti roka odohráva skôr doma. Obývačka sa môže stať svätyňou hygge – stačí sa pohrať s doplnkami a farbami tak, aby v miestnosti bolo dostatok teplého svetla a miesta na príjemné posedenia. Kútik so sedačkou, s kreslami, vankúšmi či huňatou dekou má priam vyzývať k tomu, aby ste sa už nechceli pohnúť inam.

Set bytových
		textílií,
		Westwing.sk
Pohár,
		KIK
+9Pohár,
		KIK

Hrejivé textílie

Teplo pôsobiace, „našuchorené“ koberce na drevenej podlahe, vankúše s jemnou „srsťou“ či z plyšu. Aby interiér nepôsobil nudne, nebojte sa pokojné tóny „rozbiť“ niečím výrazne vzorovaným, dovolené sú aj pruhy. Pozor si treba dať na množstvo doplnkov – tu treba postupovať citlivo. Miestnosť má aj s doplnkami stále pôsobiť vzdušne, nie „udusene“.

Energia pri spoločnom stole

Pozitívnu energiu môžeme ľahko načerpať v prítomnosti osôb, ktoré máme radi a sú nám blízke. Aj počas bežného dňa si treba nájsť čas na spoločné raňajky či večeru. Dajte si záležať na prestieraní, pohrajte sa s doplnkami, výberom tanierov, obrusov, sviečok, podnosov. Stôl pripravte tak, aby sa priateľom od neho nechcelo vstať.

Pri spoločnom stole, KIK
Pri spoločnom stole, KIK

Článok vyšiel v prílohe denníka Pravda – magazíne MiA.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#ženský magazín MiA #interiér #hygge #dekor
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nežuvajte veľa žuvačiek, vaše zuby môžu byť aj týmto poškodené.
S novým týždňom prichádza aj veľa novej...

+ Pohárik vínka vám raz za čas prospeje, avšak nepreháňajte to.
Pracovné povinnosti môžete robiť aj z domu a...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk