Papagáje na tanieri, džungľa v posteli - prineste do bytu tropickú exotiku!

, 02.06.2016 07:00

Príchod leta zvyčajne otvorí príležitosť pre príchod estetiky v duchu tropickej atmosféry. Netýka sa to len odevného dizajnu, ale aj toho bytového.

Tropická atmosféra podľa H&M Home.
Tropická atmosféra podľa H&M Home. Autor: archív značky

Práve sezóna leta 2016 sa podľa mnohých odborníkov na bytový dekor stala oslavou exotiky a tropickej atmosféry s pestrými farbami, potlačami fauny a flóry, ktoré evokujú divokú džungľu či rozkvitnutú oázu.

Tropická atmosféra podľa H&M Home.
Bohato
		potlačená farebná podložka na
		sedenie....
+9Posteľné obliečky s
		motívom
		plameniaka...

Miesto si získavajú tóny ako je sýta zelená v kombinácii s fuchsiovou, ružovou, žltou či fialovou a bielou. Azda nikoho neprekvapí, že najvýraznejším obrazovým motívom sú potlače kvetín a stromov či listov – zväčša v divokej a opulentnej nálade amazonského pralesa.

Zaujímavou alternatívou popri materiáloch s potlačami sú potom doplnky, ktoré priam kopírujú artefakty ako sú koberčerky, predložky, prikrývky, ale aj riad. Hravo vyznejú potom doplnky v podobe ovocia či lístia, ktoré môžu nadobudnúť aj keramickú podobu či byť vytvorené z fúkaného skla, alebo plastu. Výber je viac než bohatý. Je len na vás, či sa pre trošku „tropicany“ v byte rozhodnete aj vy.

Aj keramické doplnky sa môžu niesť v exotickej...
Aj keramické doplnky sa môžu niesť v exotickej a tropickej atmosfére - napríklad ako váza či misky z Mia Fleur. Autor: Press Loft

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#byt #doplnky #exotika #fauna #flóra #tropické farby #potlač #dekor #zariadenie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku