Ošiaľu podľahla aj Adela Vinczeová! Predviedla sa v skackavej novinke pre deti od Mira Jaroša

Obľúbený spevák Miro Jaroš zverejnil videoklip, v ktorom deti zasvätí do výroby pizze.

02.05.2024 02:00
Adela Foto:
Spevák Miro Jaroš zverejnil videoklip, zahrala si v ňom aj Adela Vinczeová.
debata

Na pomoc si prizval skutočného talianskeho pizza majstra. Od pohybov prípravy obľúbenej pochúťky sa odvodil i PIZZA Dance, ktorý ide ruka v ruke s názvom piesne a ktorému neodolala ani Adela Vinczeová, ktorá si v klipe strihla rolu moderátorky spravodajstva.

Nebýva veľmi zvykom, aby pieseň vznikala na základe vízie videoklipu či tanca. Takýto kúsok sa však podaril Mirovi Jarošovi v súvislosti so skladbou PIZZA Dance. "Keď som mal tréning so svojím trénerom Jurajom Kovašichom, spomenul mi, že bol na oslave, kde sa zabávali na vymyslenom tanci, pripomínajúcom výrobu pizze. Ja som vtedy pracoval na pesničke s Markom Dannom a páčila sa mi tá téma. Povedal som si, že by to mohla byť pesnička, v ktorej sa naučíme piecť pizzu a že by sme to mohli znázorniť aj nejakou vtipnou choreografiou. A tak som napísal text na výrobu pizze tak, aby mi pasoval do 8 krokov, ktoré sa budú dať znázorniť nejakým pohybom. V tejto skladbe nie sú použité žiadne sample z 90-tych rokov ako pri väčšine pesničiek z albumu Disko. Veľmi sa mi na nej páči tá skackavosť a veselosť. Už keď sme ju nahrávali v štúdiu s deťmi, cítil som, že to bude dobré,“ prezrádza spevák vznik nápadu piesne a zároveň predstavuje spoluautora skladby.

zväčšiť Spevák Miro Jaroš zverejnil videoklip. Foto: Archív Miro Jaroš
Miro Jaros Spevák Miro Jaroš zverejnil videoklip.

Videoklip uvádza Adela Vinczeová, svojsky sa v ňom objaví i Darinka Rolincová. „Chcel som ísť do retra a mal som presne vysnívanú pizzeriu. Aby som naplnil svoju víziu, museli sme si ju postaviť v štúdiu. Na stene visí plagát Darinky Rolincovej z mojej súkromnej zbierky.“

Natáčaniu videoklipu predbiehal veľký tanečný kásting, prišlo vyše 130 detí a z nich vybrali 6, ktoré sa typovo do klipu hodili najviac. Choreografiu vytvoril Noro Grofčík a začali sa skúšky. Do videoklipu sme opäť prizvali rodinku Diskovcov, ktorá hrala vo videoklipe Disko. Páčilo sa mi, ako spolu fungujú a tak som si povedal, že by sme ich príbeh mohli ešte potiahnuť. Potešilo ma, že si všetci našli čas,“ predstavuje Jaroš účinkujúcich, ktorí sa v jeho najnovšom vizuálnom počine objavujú, medzi nimi aj známi herci Mária Schumerová, Adam Jančina, aj Thalia Král.

Neprehliadnuteľná je však i Adela Vinczeová, ktorá sa zhostila úlohy hlásateľky/mo­derátorky spravodajstva a video svojím hovoreným slovom otvára, záverom však i ona nákazlivému tancu podľahne. "Nedávno som bol hosťom v Trochu inak s Adelou, takže sme sa po rokoch s Adelkou mohli trochu porozprávať aj v zákulisí a spomínali sme aj na naše prvé stretnutie na Superstar. Pár dní na to som chystal scenár na Pizza dance a premýšľal som, koho obsadiť do vymyslenej postavy moderátorky spravodajstva. Spontánne mi napadla práve Adelka a oslovil som ju s ponukou. Potešilo ma, keď súhlasila,“ hovorí Miro Jaroš na záver.

Moderátorka Adela Vinczeová sa vracia do poroty...
Moderátorka Adela Vinczeová v kreácii od...
+29Moderátorka Adela Vinczeová bola hosťom relácie...

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Miro Jaroš

+ Nastavenie malých, dosiahnuteľných cieľov vám prinesie rýchly pokrok.
Neustále sa prispôsobujete, začnite...

+ Deň začnete s optimizmom, snažte sa udržať dobrú náladu počas celého dňa.
Pauzy na obnovenie energie zvýšia vašu...