
Ako celosvetový symbol elegancie, štýlu a grácie neprestala fascinovať ani po svojom druhom sobáši s gréckym miliardárom Aristotelom Onassisom. V nedeľu 19. mája uplynulo 25 rokov od jej úmrtia.
S Jackie vtrhli v 60. rokoch 20. storočia do Bieleho domu mladosť a pôvab. Hoci bola v úlohe prvej dámy iba dva roky, toto prostredie výrazne premenila. Do dejín vošla veta prezidenta Kennedyho počas jeho oficiálnej návštevy vo Francúzsku: „Som muž sprevádzajúci Jacqueline Kennedyovú na ceste do Paríža.“
Keď Kennedyho zavraždili po jej boku v otvorenom automobile v Dallase 22. novembra 1963, dokázala zachovať pokoj. Šaty z dielne značky Chanel si odmietla prezliecť sa slovami „Chcem, aby videli, čo urobili Jackovi.“

S Kennedym sa Jackie, inteligentná fotoreportérka z dobre situovanej rodiny, narodená 28. júla 1929 v New Yorku, zoznámila na večierku v roku 1952, rok nato sa vzali. Po Kennedyho prezidentskom triumfe v roku 1960 sa stala najmladšou prvou dámou krajiny za viac ako 70 rokov. Biely dom premenila v kultúrny stánok, pozývala tam umelcov a literátov.
Táto aura jej zostala aj v časoch, keď mnohých sklamala sobášom s lodným magnátom Onassisom. Svoj, pre mnohých šokujúci, výber nového manžela vysvetľovala hlavne snahou o zabezpečenie svojich detí. Po jeho smrti sa stiahla do ústrania k tichému životu knižnej editorky v New Yorku. V tom čase jej stál po boku nový priateľ, obchodník s diamantmi Maurice Tempelsmann.
Jej život ukončila v roku 1994 rakovina lymfatického systému. Pohreb, hoci súkromný, bol vysielaný televíziami do celého sveta. Pochovali ju na Arlingtonskom národnom cintoríne vo Washingtone vedľa zosnulého prezidenta Kennedyho.
Fascinujúci životný príbeh Kennedyovej-Onassisovej sa dočkal literárnych aj filmových spracovaní, z poslednej doby vo filme Jackie z roku 2016 s Natalie Portmanovou v hlavnej úlohe.