Kelly Clarkson schudla 20 kilogramov! Bez cvičenia, tvrdí

13.06.2018 09:00

Speváčka Kelly Clarkson odjakživa bojovala so svojou hmotnosťou.

Na nedávnom udeľovaní cien „CMT Music Awards“ za country hudbu v americkom Nashville predviedla 36-ročná blondínka „nové telo“. Speváčke sa podarilo schudnúť 20 kilogramov. Zároven však prezradila, že za jej kolísavú hmotnosť môže aj ochorenie štítnej žľazy.

Kelly Clarkson počas udeľovania  CMT Music...
Kelly Clarkson počas udeľovania CMT Music Awards v Nashville. Autor: SITA/AP, Al Wagner

V rozhovore pre raláciu Extra dvojnásobná mama opísala, vďaka čomu sa jej to podarilo. A šokovala aj vyjadrením, že šport za jej novou postavou hľadať netreba. V jej snahe schudnúť jej pomohla kniha, po ktorej siahla kvôli jej problému s ochorením imunity. „Vďaka tejto knihe už nemusím brať lieky,“ začala opisovať. Kniha s názvom The Plant Paradox od amerického kardiológa Stevena R. Gundryho. Jeho odporúčania sa týkajú stravovania bez lektínu. „Ide aj o to, ako naše jedlo uvaríme. A o to, ako je dopestované, či je geneticky modifikované, pestované bez pesticídov. Musíme jesť organické potraviny,“ opísala speváčka. Ako dodala, jej strata na hmotnosti nemá nič spoločné s trávením hodín v posilňovni či kdekoľvek na športovisku. „Netrénujem,“ vyhlásuje speváčka radikálne.

Čo sú lektíny? Sú veľkou skupinou proteínov, obsahujú ich mnohé potraviny vrátane obilnín, fazule a zeleniny, orechov, baklažánov, paradajok, zemiakov, paprík, mliečnych produktov a vajec. Megan Rossi, hovorkyňa Britskej dietetickej asociácie, pre denník The Independent uviedla, že vysoký príjem lektínu by mohol ľudskému organizmu uškodiť – ale zjesť škodlivé množstvo lektínu je dosť ťažké. „Zníženie obsahu lektínov v jedle sa odporúča osobám, ktoré majú problémy s trávením. V takom prípade však ide o proces, ktorý by mal byť spustený výhradne s vyškoleným zdravotným odborníkom, ako je lekár alebo dietológ,“ opísala Megan Rossi pre The Independent.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Kelly Clarkson #hmotnosť
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Leňošenie nechajte na večer, premôžte sa a choďte si zacvičiť.
Keď prekonáte svoju lenivosť, všetko už...

+ Uvoľnite sa a zabudnite na problémy, netrápte sa neustále.
Ak niečo chcete, choďte si za tým, nenechajte...