Väčšina žien vyzerala naozaj očarujúco, no dovolíme si upriamiť pozornosť na staršie ročníky. Viacero dám, ktoré už prekročili päťdesiatku či šesťdesiatku, totiž predvádzali naozaj ukážkové líčenie.

S pribúdajúcim vekom sa mejkap trochu komplikuje – aj vzhľadom na meniaci sa tvar očného viečka či kontúr tváre. Špičkoví vizážisti však dokážu veľa a nehovoriac o tom, že väčšina herečiek nezanedbáva starostlivosť o svoj vzhľad a snaží sa udržiavať v čo najmladistvejšie pôsobiacej kondícii. Platí to aj pre vlasy a pleť.
Nás zaujala napríklad sexy Salma Hayek, ktorá vo veku 56 rokov akoby popierala zákony prírody. Jej líčeniu dominovali výraznejšie oči, ale tiež príjemný malinový odtieň rúžu na perách. Jej o rok mladšia kolegyňa Nicole Kidman si nechala nalíčiť výraznejšie oči, pričom sa nezľakla tehlovo-oranžovej koloriky, zvyšok pleti bol však veľmi prirodzený, takmer nahý.
Päťdesiattriročná Cate Blanchett je dlhé roky vyznavačkou prirodzeného vzhľadu a aj tohtoročné oscarové líčenie bolo predovšetkým o bezchybnej sviežo pôsobiacej pokožke a minimálnom mejkape. U herečky Jennifer Connellyovej (52) potom pre zmenu dominovali oči, ale najmä obočie – zdravé, husté, dominujúce krásnej tvári.

V šestnástke najlepších líčení však nechýbajú ani mladšie dámy ako Ana De Armas, Florence Pugh či Allison Williams. Viac si pozrite už v našej galérii. V galériách nižšie potom nájdete všetko z oscarového červeného koberca.